Rewiński: krzyczę na telewizor

Aktualizacja: 2012-02-28 10:36 am

Stefczyk.Info: Mijają miesiące, a pana nie ma w telewizji. Nie ma szans?

Janusz Rewiński, satyryk, aktor, komentator: No właśnie… Mam podpisany kontrakt na sześć programów z poprzednim jeszcze kierownictwem. W momencie gdy nastało nowe kierownictwo nikt mi nie powiedział, że ten kontrakt jest zerwany. I właściwie dlaczego?

Nie pytał pan TVP?

Ależ pytałem, nawet pana prezesa Brauna. Dyrektora Jedynki pana Piotra Radziszewskiego, którego znam jeszcze z okresu współpracy z TVN też podpytywałem czy nie warto by tego uruchomić. Bo to taka przerwana kadencja się zrobiła. A przecież format „Siary w kuluarach” rozwijał się ciekawie i widzowie nas polubili! Ale nic – cisza.

Jaki jest pana zdaniem tego powód?

Trudno powiedzieć. Zapewne pani Schymalla podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji naszego programu, sama przeminęła z TVP, ale nie ma odważnego, który by cofnął jej decyzję. A przecież satyra powinna być w telewizji publicznej, zgodnie ze słowami biskupa Krasińskiego: „Satyra mówi prawdę, względów się wyrzeka. Chwali urząd, czci króla, a sądzi człowieka”

Podoba się panu ogólnie obecna telewizja?

Mam za sobą, w różnych formach, 30 lat pracy w telewizji. Pamiętam czasy Krwawego Macieja z lat gierkowskich, kabaret Olgi Lipińskiej, miewałem programy w stacjach prywatnych. Więc z jednej strony mam do tego dystans. Ale z drugiej należę do ludzi, którzy krzyczą na telewizor, wrzeszczą. Ostatnio znowu częściej. Nie mogę słuchać tych propagandowych kitów. I najczęściej po prostu wyłączam. Nawet wiadomości telewizyjne, bo ci ludzie, którzy tam zostali, z małymi wyjątkami, są trudni do strawienia. A to co podają nie broni się – za główne informacje robią jakieś nieistotne wydarzenia, a prawdziwe wiadomości dnia są pomijane. Więc nie oglądam. Czasem robię wyjątek, ostatnio dla Teatru Telewizji. Ale mam nadzieję, że to wkrótce pęknie i będziemy  mieli prawdziwie niezależne media, w tym prawdziwie publiczną telewizję. Bo coraz więcej ludzi, tak jak ja, na telewizor krzyczy.

[Mik]

Za: Stefczyk.info (28.02.2012) -- [Org. tytuł: « Rewiński: krzyczę na telewizor»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52572 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]