Aktualizacja strony została wstrzymana

Kanada: rodzice nie mogą uczyć dzieci o grzeszności homoseksualizmu

Lokalny parlament w stanie Alberta przyjął skandaliczną ustawę nakładającą na rodziny i katolickie szkoły politycznie poprawne ograniczenia. W Zgromadzeniu Legislacyjnym większość posiada Partia Konserwatywno-Progresywna.

 „Education Act” zabrania nauczania, że pederastia jest czynem grzesznym i nagannym moralnie. W myśl ustanowionego prawa, katolickie szkoły mają zmodyfikować swój program nauczania.  

Niezależnie od rodzaju szkołynauczania przez rodziców, szkoły prywatnej, katolickiej nie tolerujemy braku poszanowania dla różnic. Możecie podkreślać rodzinną ideologię w swoim życiu rodzinnym, nie możecie tego jednak traktować jako część pracy i nauczania – wyjaśnia Donna McColl, rzecznik Ministra Edukacji Alberty. 

Według Paula Farisa z Home School Legal Defence Associations, rząd stanowy „wyraźnie sygnalizuje, ze w istocie zamierza naruszać prawo rodzin do prywatności w ich własnych domach”. W rozmowie dla LifeSiteNews Faris zauważył, że „rząd, który dąży do kontroli nad naszym życiem osobistym, powinien budzić lęk i sprzeciw”. Według przyjętych przepisów, wszystkie szkoły mają obowiązek odzwierciedlać pluralistyczny charakter społeczeństwa. Wywołało to silny sprzeciw ze strony katolickich nauczycieli i organizacji chroniących prawa rodziców. Rządząca partia Konserwatywno-Progresywna posiada 67 z 83 mandatów w stanowej legislaturze, co zapewnia utrzymanie skandalicznego projektu.

Źródło: lifesitenews.com

mat

Za: PiotrSkarga.pl (2012-02-24) | http://www.piotrskarga.pl/ps,9616,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content