Aktualizacja strony została wstrzymana

Australia: nowa rada do spraw „równego” traktowania kobiet w wojsku

Kolejne sukcesy postępowego lobby. Zapowiedziano powołanie specjalnego organu do spraw kobiet w armii – to efekt kontroli przeprowadzonej na zlecenie rządu. 

David Hurley, wysokiej rangi oficer australijskiego sztabu, zapowiedział w środę utworzenie nowego organu, zajmującego się promocją i „równym” traktowaniem kobiet. Zapowiedź miała miejsce w trakcie dorocznej konferencji zorganizowanej przez Australijski Magazyn Obrony. Ta zaskakująca deklaracja to efekt śledztw wyjaśniających głośne przypadki molestowania seksualnego w wojsku.

Sekretarz i ja wkrótce ogłosimy skład nowej rady, która będzie doradzać i dostarczać nam niezależne opinie w sprawach równości płci – stwierdził wczoraj generał Hurley. – Ulepszenia w tych dziedzinach zwiększą nabór i stopień aktywności nie tylko naszych kobiet, ale wszystkich członków Sił Obronnych Australii (ADF) – dodał. 

To kolejna odsłona nowej, progresywnej polityki. We wrześniu ubiegłego roku administracja zapowiedziała zniesienie jakichkolwiek ograniczeń przy rekrutacji na stanowiska wojskowe, również w przypadku jednostek specjalnych i inżynieryjnych. Nowa polityka zatrudnienia zakłada także przydział kobiet do bojowych oddziałów piechoty. Według generała Hurley’a, już w marcu rozpoczną się specjalne szkolenia, prowadzone przez kobiety – dowódców z Kanady.

Powołanie specjalnego organu i wprowadzenie nowej, kontrowersyjnej polityki to, paradoksalnie, recepta na nadużycia seksualne, do jakich dochodziło w siłach lądowych i na okrętach australijskiej marynarki. Rozstrzygnięcia wprowadzone przez urzędników to kolejny sukces feministycznego lobby. Australijskie „żołnierki” służą już między innymi w Afganistanie. 

Źródło: theaustralian.com.au

mat

Za: PiotrSkarga.pl (2012-02-23) | http://www.piotrskarga.pl/ps,9584,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content