Australia: nowa rada do spraw “równego” traktowania kobiet w wojsku

Aktualizacja: 2012-02-23 10:16 am

Kolejne sukcesy postępowego lobby. Zapowiedziano powołanie specjalnego organu do spraw kobiet w armii – to efekt kontroli przeprowadzonej na zlecenie rządu. 

David Hurley, wysokiej rangi oficer australijskiego sztabu, zapowiedział w środę utworzenie nowego organu, zajmującego się promocją i „równym” traktowaniem kobiet. Zapowiedź miała miejsce w trakcie dorocznej konferencji zorganizowanej przez Australijski Magazyn Obrony. Ta zaskakująca deklaracja to efekt śledztw wyjaśniających głośne przypadki molestowania seksualnego w wojsku.

Sekretarz i ja wkrótce ogłosimy skład nowej rady, która będzie doradzać i dostarczać nam niezależne opinie w sprawach równości płci – stwierdził wczoraj generał Hurley. – Ulepszenia w tych dziedzinach zwiększą nabór i stopień aktywności nie tylko naszych kobiet, ale wszystkich członków Sił Obronnych Australii (ADF) – dodał. 

To kolejna odsłona nowej, progresywnej polityki. We wrześniu ubiegłego roku administracja zapowiedziała zniesienie jakichkolwiek ograniczeń przy rekrutacji na stanowiska wojskowe, również w przypadku jednostek specjalnych i inżynieryjnych. Nowa polityka zatrudnienia zakłada także przydział kobiet do bojowych oddziałów piechoty. Według generała Hurley’a, już w marcu rozpoczną się specjalne szkolenia, prowadzone przez kobiety – dowódców z Kanady.

Powołanie specjalnego organu i wprowadzenie nowej, kontrowersyjnej polityki to, paradoksalnie, recepta na nadużycia seksualne, do jakich dochodziło w siłach lądowych i na okrętach australijskiej marynarki. Rozstrzygnięcia wprowadzone przez urzędników to kolejny sukces feministycznego lobby. Australijskie „żołnierki” służą już między innymi w Afganistanie. 

Źródło: theaustralian.com.au

mat

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52407 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]