Aktualizacja strony została wstrzymana

Polscy najemnicy pozostaną dłużej w Afganistanie? Rząd chce przedłużenia misji

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że do prezydenta wpłyną wniosek od Rady Ministrów o przedłużenie misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

Obecnie obowiązuje postanowienie, które upływa 13 kwietnia. Minister obrony w dokumencie przesłanym do prezydenta chce by okres ten przedłużyć do 13 października. Wtedy to tez kończy się obowiązująca rezolucja ONZ.

Kontyngent ma liczyć ok. 2.5 tys. żołnierzy oraz pracowników wojska. W Polsce w odwodzie pozostanie 200 pracowników i żołnierzy gotowych w każdej chwili do przerzucenia do Afganistanu./BK/

Na podstawie:rp.pl

Komentarz [nacjonalista.pl]: Koszt pobytu polskich żołnierzy w Afganistanie wynieść ma w tym roku ok. 503 mln zł. W czasach, gdy z powodu braku funduszy zamykane są szkoły, szpitale nie mają środków na leczenie chorych, rośnie armia ludzi pozostających na skraju ubóstwa lub przekraczająca ten skraj rząd lekką ręką wydaje miliony na amerykańską wojnę. Coś tu chyba nie gra.

Za: nacjonalista.pl | http://www.nacjonalista.pl/2012/02/23/%e2%80%9enasz-rzad-chce-przedluzenia-misji-w-afganistanie/ | „Nasz” rzÄ…d chce przedłużenia misji w Afganistanie

Skip to content