Andrzej Gwiazda nie wrócił z Karpat Ukraińskich

Aktualizacja: 2006-08-16 12:00 am

Andrzej Gwiazda i Joanna Duda-Gwiazda do tej pory nie powrócili z wyprawy turystycznej w Karpaty Wschodnie, ongiś należące do Polski, dziś do Ukrainy.

Wyjechali z Gdańska 18 lipca br. do Krakowa, do siostry Joanny, p. Lidii Groblickiej. Nastepnego dnia wybrali się na 2-tygodniową pieszą wedrówkę w Karpaty Wschodnie, z namiotem i plecakami. Ich trasa wiodła autobusem z Krakowa do bliżej nie ustalonej miejscowości – nie podali dokładnej trasy – i można się jedynie domyślać, iż udali się w pasmo Czarnohory, gdzie jeszcze przedtem nie byli. Nie wzięli ze sobą telefonu komórkowego.

Od tamtej pory minęło już cztery tygodnie, lecz od Andrzeja i Joanny Gwiazdów nie ma żadnej wiadomości.

Wiadomość powyższa pochodzi od p. Groblickiej, a przesłał nam ją p. Krupiński z Australii. Zamieszczamy ją ze wględu na to, iż Andrzej Gwiazda, legenda “Solidarności”, jest osobą publiczną i budzącą zainteresowanie.
Celem jej potwierdzenia nawiązaliśmy kontakt telefoniczny z rodziną Andrzeja Gwiazdy i potwierdzenie takie, niestety, uzyskaliśmy.

Za: Wirtualna Polonia

 

 

WAŹNE UZUPEŁNIENIE:

Jestem właśnie po rozmowie telefonicznej z siostrą Joanny Gwiazdy, Iwoną. Dowiedziałem się między innymi, że Joanna i Andrzej Gwiazda nigdy nie meldowali się ze swoich wypraw i nie określali dokładnie terminów powrotu. Informacja o spotkaniu ich w górach przez turystów z Polski dodatkowo uspokoiła Iwonę. Szczerze dziękuje wszystkim za zainteresowanie i troskę. Gwiazdowie to doświadczeni taternicy, od lat chodzący na kilkutygodniowe wyprawy górskie. Obecna wędrówka może potrwać nawet miesiąc. Tak przed wyjazdem powiedzieli swojej przyjaciółce w Gdańsku. Oczywiście nikt z rodziny i przyjaciół sprawy nie ignoruje. Jestem w stałym kontakcie z Panią Iwoną i poinformuję o szczęśliwym powrocie Państwa Gwiazdów do domu.
Kazimiery Michalczyk

Za: Wirtualna Polonia

 

 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=523 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]