“Mickiewicz był eurazjatyckim poetą”

Aktualizacja: 2012-02-21 2:29 pm

Prezydent Białorusi określił Adama Mickiewicza mianem wielkiego człowieka. Aleksander Łukaszenka spotkał się z rosyjskim publicystą Aleksandrem Prochanowem i podarował mu album “Adam Mickiewicz na pocztówkach końca XIX i początku XX wieku” autorstwa Uałdzimira Lichadziedawa.

Prezydent Łukaszenka zwracając się do rosyjskiego pisarza powiedział, że “Białoruś była i jest zagłebiem wielkich ludzi. A jednym z nich jest Adam Mickiewicz”. Prezydent zauważył, że do dziś trwają spory kim był Mickiewicz – Polakiem, Litwinem czy Białorusinem. Łukaszenka stwierdził, że to czym zajmują się poeci, publicyści czy naukowcy “jest rzeczą absolutnie internacjonalną”. Prochanow powiedział, że on nazwałby Mickiewicza “eurozajatyckim poetą”. Dodał, że nowa koncepcja tworzenia euroazjatyckiej wspólnoty, potrzebuje takiego geniusza jak Mickiewicz.

Prochanow jest zaliczany do sympatyków prezydenta Łukaszenki. Jest redaktorem naczelnym rosyjskiej gazety „Zawtra” propagującej rosyjski patriotyzm narodowy i wielkomocarstwowość.

IAR/KRESY.PL
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52291 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]