Szwajcaria: Eutanazja popularna – coraz bardziej

Aktualizacja: 2012-02-21 12:41 pm

W Szwajcarii ponownie odnotowano wzrost liczby przypadków eutanazji w wersji samobójstwa wspomaganego. Organizacja Exit oferująca pomoc w samobójstwie mieszkańcom Szwajcarii oraz grupa Dignitas zajmująca się tzw. turystyką eutanazyjną, oficjalnie potwierdziły, że w 2011 r. „samobójstw w asyście” było więcej niż w 2010 r.

Grupa Exit podała liczbę 416 osób, którym udzielono skutecznej pomocy w samobójstwie. W w 2010 r. uśmiercono „tylko” 348 osób.

Grupa poinformowała szwajcarskie media, że średnia wieku osób kończących swoje życie na życzenie wynosiła 74 lata. Większość z nich zginęła we własnych domach. Siedem osób poddano eutanazji w domach opieki, średnia ich wieku to 88 lat.

Przedstawiciel Exit pochwalił się również stałym wzrostem liczby członków organizacji – potencjalnych samobójców. Teraz już 75 tys. Szwajcarów chce w przyszłości skorzystać z pomocy w zadaniu sobie śmierci.

Natomiast grupa Dignitas, specjalizująca się w eutanazji osób przybyłych z zagranicy, potwierdziła pomoc w samobójstwie 144 osób, głównie obywateli Wielkiej Brytanii.

Soraya Wernli w eutanazyjnej klinice Dignitas przepracowała dwa i pół roku. W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu dziennikowi „Daily Mail” powiedziała, że klinika Dignitas jest placówką, gdzie na współczucie brak miejsca. To „zabójcza maszyna do robienia pieniędzy”, bez skrupułów wykorzystująca słabość niepełnosprawnych i nieuleczalnie chorych.

Swoje usługi Dignitas oferuje również chorym na depresję.    

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie serwisu informacyjnego LifeNews (S.Ertelt) – 20.02.2012 r.]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52272 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]