Iran: Wstrzymanie eksportu ropy odpowiedzią na irracjonalne działanie Zachodu

Aktualizacja: 2012-02-21 10:05 am

Alaeddin Boroujerdi, irański deputowany stojący na czele parlamentarnej Komisji Obrony Narodowej i Polityki Zagranicznej, nazwał wstrzymanie dostaw ropy do Anglii i Francji “środkiem zaradczym”, który w świetle prawa międzynarodowego jest akceptowalny.

W jego przekonaniu tego typu sankcje mogą pomóc wymusić na krajach europejskich zaprzestanie prowadzenia “irracjonalnej” polityki. Jak stwierdził przewodniczący: “Zachod nałożył sankcje na Iran, a my [w związku z tym] postanowiliśmy zapobiegawczo nałożyć własne sankcje aby uzmysłowić Zachodowi, że musi on podejmować racjonalne decyzje.” Dodał również, że irańskie odpowiedzi na wszelkie irracjonalne decyzje będą proporcjonalne do stopnia ich irracjonalności.

W dniu dzisiejszym PressTV ponownie donosiła o możliwości wstrzymania eksportu ropy do kolejnych krajów europejskich. Ahmad Qalebani, dyrektor Irańskiej Narodowej Kompanii Naftowej i deputowany irańskiego parlamentu, wspomniał o możliwości nałożenia tego typu sankcji na Hiszpanię, Holandię, Grecję, Niemcy, Włochy i Portugalię. Powiedział on również, że “jeśli wrogie działania krajów europejskich będą kontynuowane, eksport ropy zostanie do nich wstrzymany.”

Cena baryłka ropy Brent nadal rośnie i jest najwyższa od ośmiu miesięcy.

Za: PressTV

(T.P.)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52264 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]