Aktualizacja strony została wstrzymana

Polska i Izrael na wspólnych manewrach

Polska i Izrael przeprowadzą w marcu manewry lotnicze na pustyni Negew, niedaleko Ejlatu nad Morzem Czerwonym – w tym celu do Izraela przybędą polskie myśliwce bombardujące F-16. Program wspólnych ćwiczeń obejmie nawigację, walki powietrzne i zadania o charakterze ofensywnym.

Informację o polsko-izraelskich manewrach lotniczych podaje na zasadach wyłączności prorządowy dziennik „Israel Hajom”. Według niego, ćwiczenia zaplanowane zostały dużo wcześniej, ale Warszawa woli – przynajmniej na razie – nie nagłaśniać tego wydarzenia.

W manewrach weźmie udział izraelska tzw. czerwona eskadra, której zadaniem jest symulowanie maszyn przeciwnika. Trzy miesiące temu w bazie „Ugda” na Negewie odbyły się podobne ćwiczenia z siłami lotniczymi Grecji i Włoch. Izraelskie lotnictwo wykorzystuje w lotach ćwiczebnych przestrzeń powietrzną obu tych krajów oraz Rumunii i Bułgarii.

Autor: atab, kan; Źródło: IAR

Za: tvp.info | http://tvp.info/informacje/swiat/polska-i-izrael-na-wspolnych-manewrach/6569841 | Polska i Izrael na wspólnych manewrach

Skip to content