Aktualizacja strony została wstrzymana

Brytyjski tzw. autorytet w dziedzinie bioetyki: Lekarze odmawiający eutanazji zachowują się „niegodziwie”

Baronowa Mary Warnock, uznana za tzw. autorytet w dziedzinie biotetyki, przemawiając wczoraj na spotkaniu w Belfaście powiedziała, że lekarze którzy odmawiają kooperacji w przeprowadzeniu eutanazji są „prawdziwie niegodziwi” (stosując najdelikatniejszą formę tłumaczenia „genuinely wicked).

Baronowa Warnock tłumaczyła, że starsi ludzie oraz osoby z demencją „mają prawo do śmierci [poprzez eutanazję] […] Wiemy, że są lekarze, którzy nie zwracają uwagi na [prawo pacjenta do samobójstwa]. Ale dla mnie taka postawa jest wielką niegodziwościa – żeby odrzucić to co ktoś bardzo wyraźnie powiedział, to że chce umrzeć i nie chce być ratowany w niektórych przypadkach, a w innych przypadkach aby udzielono mu pomocy w przeprowadzeniu samobójstwa. „

Warnock od lat jest głośną rzeczniczką legalizacji tzw. prawa do eutanazji oraz używania ludzkich embrionów do przeprowadzania badań naukowych. W listopadzie ubiegłego roku, Warnock powiedziała, że „jesteśmy całkowicie zobligowani moralnie” do prowadzenia badań nad embrionalnymi komórkami macierzystymi, a naukowcy odmawiający takich badań „nie zdają egzaminu z nałożonego na nich moralnego obowiązku.”

John Smeaton, dyrektor brytyjskiego stowarzyszenia ochrony nienarodzonych dzieci Society for the Protection of Unborn Children skomentował wypowiedź baronowej Warnock mówiąc, iż „Jestem prawdziwie przerażony słysząc takie rzeczy. Jej wykrzywione rozumowanie doprowadziło do zmian w prawie brytyjskim co skutkowało zabiciem niezliczonej liczby bezbronnych istot ludzkich w Wielkiej Brytanii i na świecie.”

W latach 1980. Warnock jako przewodnicząca rządowego Komitetu Ludzkiej Płodności i Embriologii, doprowadziła do uchwalenia w Wielkiej Brytanii najbardziej liberalnego na świecie prawa pozwalającego na niszczenie embrionów ludzkich.

Alex Schadenber, szef kanadyjskiej koalicji przeciwko eutanazji Euthanasia Prevention Coalition powiedział, że „Słowa baronowej Warnock należy brać bardzo poważnie. Jej postawa promuje akceptację zabijania najbardziej bezbronnych ludzi oraz tworzy atmosferę wśród zniedołężniałych starszych ludzi uznając ich życie za niewartościowe i nie zasługujące na dalsze życie.  Społeczeństwo musi podtrzymywać starszych ludzi i traktować ich z respektem i godnością. Musimy dbać o ludzi chorych na demencję, a nie zabijać ich.”

W wywiadzie w 2008 roku, baronowa Warnock powiedziała, że utrzymywanie schorowanych osób jest „traceniem zasobów finansowych systemu opieki zdrowotnej”. Od lat promowana jest przez media i lewicowe ośrodki akademickie jako „największy brytyjski autorytet w dziedzinie bioetyki”.


Na podstawie: LifesiteNews


.