Pentagon opracuje pociski dla Izraela

Aktualizacja: 2006-08-25 12:00 am

Agencja Pocisków Obronnych Pentagonu oznajmiła we wtorek na konferencji w stanie Alabama, że na nowo zajęła się programem rozwoju pocisków antyrakietowych, mogących skutecznie przeciwdziałać rakietom typu Kassam będących w posiadaniu Palestyńczyków i Katjuszom używanym przez siły Hezbollahu w Libanie.
W przeszłości Stany Zjednoczone i Izrael wspólnie opracowały potrzebny Izraelowi system antyrakietowy Arrow-II, a teraz sięgnięto po opracowywane wcześniej plany rozwoju systemu antyrakietowego przeciwdziałającego małym rakietom sterowanym laserami chemicznymi.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=522 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]