Aktualizacja strony została wstrzymana

Palikot: Polacy muszą się wyrzec swojej polskości

– Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości – stwierdził Janusz Palikot podczas ubiegłotygodniowego spotkania zorganizowanego przez Aleksandra Kwaśniewskiego. „Przyszedł czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce” – komentuje prezes Młodzieży Wszechpolskiej, Robert Winnicki.

Do spięcia doszło podczas ubiegłotygodniowego konwersatorium „Dialog i Przyszłość” zorganizowanego przez Kwaśniewskiego. Były prezydent zaprosił na nie polityków, ekspertów i ekonomi-stów sympatyzujących z centrolewicą. Wśród nich znaleźli się m.in. byli premierzy Józef Oleksy Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz, lider Ruchu Janusz Palikot, twórca Gadu-Gadu Łukasz Foltyn, socjolog prof. Janusz Czapiński, założyciel „Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski, poseł Platformy Dariusz Ro-sati, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska Bartosz Arłukowicz (zatrzymały go obowiązki w ministerstwie, ale obiecał, że na następne spotkanie przyjdzie), szef Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz i senator Marek Borowski.

Janusz Palikot zabierał głos jako trzeci, zaraz po Cimoszewiczu i Kwaśniewskim. Mówił o pozycji Unii Europejskiej i roli, jaką powinna odgrywać w niej Polska. W pewnym momencie wypalił: – Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości. Stwierdzenie Palikota wywołało wśród gości konsternację, ale szybko zareagował na nie Kwaśniewski. – Proszę nie szaleć. Rozumiem intencje, ale odradzałbym takie sądy – zwrócił uwagę szefowi Ruchu.

źródło: WPROST

Robert Winnicki: „Palikot to jeden z największych szkodników na polskiej scenie politycznej od lat. Wyhodowany przez Donalda Tuska, dopieszczany przez lewicowo-liberalne media, jest najlepszym świadectwem degeneracji dzisiejszych elit naszego społeczeństwa. Najwyższy czas, by powiedzieć Palikotowi, że nie ma czego szukać w Polsce. To samo należy powiedzieć „elitom”, których jest „produktem”.

Za: narodowcy.net (Luty 18, 2012) |http://narodowcy.net/palikot-polacy-musza-sie-wyrzec-swojej-polskosci/2012/02/18/

Skip to content