Aktualizacja strony została wstrzymana

W Kownie skandowano „Litwa dla Litwinów”

We czwartek w Kownie podczas obchodów Dnia Odrodzenia Państwa Litewskiego kilkusetosobowa grupa młodzieży, określającej się mianem patriotów, przeszła w pochodzie od Parku Spokoju (Ramybes parkas) do Ratusza. Podczas przemarszu skandowano: „Litwa dla Litwinów”, „Litwa dla dzieci Litwy”.

Wielu uczestników było ubranych w litewskie stroje narodowe. Demonstranci nieśli plakaty i flagi narodowe. Do młodzieży dołączyło sporo osób w średnim i starszym wieku, też z symbolami państwowymi. Demonstracja była pilnie obserwowana przez policję.

Przemarsz z okazji Dnia Odrodzenia Państwowości Litwy – jak co roku – organizowała młodzieżowa organizacja Litewski Związek Młodzieży Narodowej.

Również we czwartek, mimo że nie mieli pozwolenia, przeszli w pochodzie przedstawiciele Młodzieży Tolerancyjnej. Pod hasłem „Za solidarną i różnorodną Litwę” ulicami Kowna przemaszerowało około trzydziestu osób.

Wilnoteka.lt

Za: Kresy.pl (17 lutego 2012) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-kownie-skandowano-litwa-dla-litwinow

Skip to content