Aktualizacja strony została wstrzymana

MSNBC rezygnuje ze współpracy z Patem Buchananem

Redakcja kanału informacyjnego amerykańskiej telewizji kablowej MSNBC zawiesiła współpracę ze znanym konserwatywnym komentatorem Patem Buchananem w cztery miesiące po wydaniu jego najnowszej książki.

Książka pt. „Suicide of a Superpower” („Samobójstwo supermocarstwa”) zawiera rozdziały zatytułowane: „The End of White America” („Koniec białej Ameryki”) oraz „The Death of Christian America” („Śmierć chrześcijańskiej Ameryki”). Buchanan odrzucił zarzuty krytyków, którzy okreslili jego książkę jako rasistowską, antysemicką i homofobiczną. Prezes MSNBC Phil Griffin powiedział w zeszłym miesiącu, że nie uważa, że książka Buchanana „powinna być częścią narodowego dialogu, a tym bardziej dialogu na falach MSNBC”.

Przedstawiciel sieci powiedział w czwartek, że „po 10 latach, zdecydowaliśmy się rozstać z Patem Buchananem. Źyczymy mu szczęścia.”
Buchanan skomentował powyższą decyzję jako „niezaprzeczalne zwycięstwo zwolenników czarnych list.”

Liberalni komentatorzy w ostatnich latach podkreślali, że były kandydat Partii Republikańskiej jest nie na miejscu w MSNBC. Mimo tego, Buchanan wystpował regularnie, chociaż miał odmienne poglądy na większość spraw niz prowadzaca talk show Rachel Maddow. Buchanan pisał, że grupy interesów, jak Color of Change i Anti-Defamation League, określają ludzi jako rasistów i antysemitów jeśli ci ośmielą się „wyjść poza wąskie granice, w których starają się utrzymać debatę”. Starają się uciszyć i cenzorowaćc ludzi o odmiennych pogladach, głosząc w tym samym czasie swoje przywiązanie do wolności słowa, zagwarantowanej w Pierwszej Poprawce do Konstytucji.”.

„Znam dobrze tych wyznawców czarnych list” – pisał. „Oni działają za zamkniętymi drzwiami, korzystają z telefonów i listów, aby ostrzegać i szantażować.” Pracują w ciemnościach, ponieważ, jak powiedział Al Smith, nic co jest anty-amerykańskie nie może przetrwaćc w świetle słońca.”

Przedstawiciel organizacji Media Matters for America, która reprezentuje liberalne media powiedział, że MSNBC podjął właściwą decyzję pozbywając się Buchanana. „Ostatnia jego książka nie była ani jego pierwszym, ani najgorszym występkiem „, powiedział Ari Rabin-Havt, wiceprezes Media Matters. „Buchanan okazuje taką samą niewrażliwość na sprawy rasowe, oraz  antysemickie i homofobiczne poglądy przez ostatnie 50 lat.”

Z angielskiego tłumaczył Stan Sas na podstawie AP News („Pat Buchanan out at MSNBC„)

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów autorskich

Skip to content