Aktualizacja strony została wstrzymana

Nazwał Tuska „ćwokiem i prostakiem”. Jest wyrok

Wyrok ośmiu miesięcy ograniczenia wolności orzeczony przez kielecki sąd wobec kibica jest już prawomocny. Mężczyzna był oskarżony o publiczne znieważenie grupy ludzi z powodu przynależności rasowej oraz publiczne znieważenie premiera w pisemku kibiców Korony. Premiera Donalda Tuska miał nazwać „ćwokiem i prostakiem”.

Sąd Okręgowy w Kielcach odrzucił w czwartek apelację obrony od wyroku sądu pierwszej instancji, uznając ją za bezzasadną. Przewodnicząca składu orzekającego Alina Bojara podkreśliła, że oskarżony nie działał pod wpływem emocji, ale z zamiarem przemyślanym, a swoje artykuły kierował do osób podatnych na takie poglądy. Stopień społecznej szkodliwości jego czynu oceniła jako znaczny.

Sąd Rejonowy w Kielcach we wrześniu orzekł wobec oskarżonego – 22-letniego studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – karę łączną ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 24 godzin w miesiącu. Obrona wniosła o uchylenie wyroku i warunkowe umorzenie postępowania.

W procesie chodzi o felietony w pisemku Stowarzyszenia Kibiców Korony Kielce „Złocisto Krwiści”, zatytułowane „Czarny rasizm” i „Moja mowa nienawiści”. Autor nazywał imigrantów m.in. „kolorowymi osobnikami”, a premiera – „ćwokiem i prostakiem”.

http://wiadomosci.onet.pl/

[Komentarz Dziennik gajowego Maruchy:]A myśmy myśleli, że to tylko na Białorusi (gdzie, jak każdy wie, Łukaszenko, dyktatura, brak demokracji, zamordyzm itd) i w Rosji (wiadomo, KGB, Putin, brak demokracji, dyktatura itd.) karze się za obrazę władzy. Możliwe jednak jest, iż studenta skazano nie za obrazę, ale za ujawnienie tajemnicy państwowej. Poza tym, jeśli ktoś nie wie, że „kolorowi osobnicy” jest określeniem obraźliwym, to sam sobie jest winien. – admin.

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-02-16 ) | http://marucha.wordpress.com/2012/02/16/nazwal-tuska-cwokiem-i-prostakiem-jest-wyrok/

Skip to content