Czechy: projekt legalizacji prostytucji

Aktualizacja: 2012-02-14 1:27 pm

Nad projektem nowych przepisów prawnych, które od 2014 roku mają zalegalizować prostytucję w tym kraju, pracuje grupa ekspertów z praskiego ratusza. Za legalizacją w Czechach tego procederu opowiada się jedynie wchodzący w skład centroprawicowej koalicji rządzącej populistyczny ruch Sprawy Publiczne (VV). Petr Neczas, premier Czech, oraz pozostałe ugrupowania są temu przeciwni.

Na portalu iDnes.cz można przeczytać, że samorządowcy chcą prawnie uregulować stosunki między prostytutkami i ich klientami, a także określić usługi seksualne, jako działalność gospodarczą i opodatkować osoby świadczące te usługi.

Członkowie VV twierdzą, że legalizacja prostytucji wsparłaby budżet państwa, “pomogłaby” samym prostytutkom oraz przyczyniłaby się do zmniejszenia przestępczości.

Od lat 20. XX w. Czechach prawo nie przewiduje kar za prostytucję, nielegalne jest natomiast stręczycielstwo. W Pradze działa około 70 domów publicznych.

Źródło: rp.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51880 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]