Historia według GW – polscy bandyci i bezpaństwowi żandarmi – Janusz Wojciechowski

Aktualizacja: 2012-02-12 2:58 pm

Z publikacji Gazety wnika, że mordujący Żydów żandarmi sa bezpaństwowi, beznarodowi i bezwyznaniowi. Natomiast bandyci, którzy żandarmów sprowadzili, to Polacy i oczywiście katolicy

1. “Leżał w pokrzywach za szopą. Na jego oczach żandarmi, sprowadzeni przez Polaków, strazałem w głowę zabijali kolejno dzieci Lejba i Szangli…

Ten fragment relacji o okrutnym mordzie na żydowaskiej rodzinie Trynczerów w Gniewczynie koło Przeworska, dokonanej w listopadzie 1942 roku, dzisiejsza “Gazeta Wyborcza” wyeksponowała wielkimi literami.

Relacja wstrząsająca, mord straszny, godzien najwyższego potępienia i kary.
 

2. Zwrócił jednak moją uwagę ten wytłuszczony przez redakcję Gazety fragment – żandarmi sprowadzeni przez Polaków…

Nie “Niemcy sprowadzeni przez bandytów” tylko “żandarmi sprowadzeni przez Polaków”.

Źandarmi nie maja zresztą narodowości ani przynależności państwowej, nie wiemy też nic o ich wyznaniu. Słowo Niemcy nie pojawia się w obszernej publikacji ani razu. Za to bandyci, których w okupowanym kraju nie brakowało, jak wszędzie, gdzie upada władza państwowa, to Polacy i oczywiście katolicy, co jest w tekście podkreślane wielokrotnie. 
 

3. Bo co wlaściwie chcieć od tych bezpaństwowych i beznarodowych i bezwyznaniowych żandarmów? Polacy chcieli, Polacy nalegali, Polacy ich sprowadzili – cóż, nie chcieli, ale musieli zastrzelić te żydowskie dzieci. Może im nawet było nieprzyjemnie, może nawet wyrzuty sumienia ich dręczyły, a wszystko przez tych złych, nikczemnych, zbrodniczych Polaków, którym zaszkodziła wódka, ale przede wszystkim katolicyzm.
 

4. Polacy sprowadzili sobie żandarmów już wcześniej, w 1939 roku. – Chodźcie do nas – nawoływali Polacy owych bezpaństwowych żandarmów, chodźcie do nas – nawoływał w Sejmie minister Beck, chodźcie do nas, bo sami sobie z tymi Żydami nie poradzimy. No i przyszli do Polski, witani kwiatami, ci wszyscy hitlerowcy, esesmani, wehrmachtowcy no i żandarmi. Wszyscy oczywiście bezpaństwowi i beznarodowi, żadnych Niemców broń Boże z nimi nie było. I gdyby nie ci okrutni i źli Polacy, to przecież ani Trynczerom, ani innym Żydom włos by nie spadł z głowy.

Wszystko przez Polaków.
 

5. I my sie potem dziwimy “polskim obozom koncentracyjnym”, my sie dziwimy “nazistom w Polsce”. Przecież ten fałsz, to zakłamanie historii i odwrócenie wszelkich historycznych proporcji produkowane jest nie w Ameryce, nie w Niemczech, nie w Izraelu – tylko tu, w zbrodniczej, umoczonej po łokcie w żydowskiej krwi Polsce…   

 

PS. W publikacji “GW” jako przykład polskiego antysemityzmu przywołany został znany ponoc na Podkarpaciu wielkanocny rytuał wieszania Judasza.

Chwileczkę – Judasz to raczej typowy Polak, szmalcownik i bandyta. 

Janusz Wojciechowski

 

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51778 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]