Msza św. w rycie trydenckim odprawiona na pokładzie amerykańskiego lotniskowca

Aktualizacja: 2009-01-6 1:40 pm

W dniu 27 grudnia ubiegłego roku, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, kapelan Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, ks. Charles Johnson odprawił na pokładzie lotniskowca USS Theodore Roosevelt Mszę św. w rycie trydenckim. Msza św. celebrowana była w kaplicy, która na tę okazję została specjalnie przygotowana. Do Mszy św. posługiwali akolici – marynarze lotniskowca.

Wszystkie większe jednostki pływające US Navy posiadają wydzielone pomieszczenie przeznaczone na “bezwyznaniową kaplicę”, która jest za każdym razem przystosowywana do potrzeb liturgii lub innych religijnych posług.

 

Na podstawie: Brevarium Romanum

 

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5167 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]