Francuska telewizja publiczna bez reklam

Wczoraj wieczorem francuscy telewidzowie mogli po raz pierwszy oglądać telewizję publiczną bez reklam. Jest to najbardziej widoczny element zainicjowanej przez Nicolasa Sarkozy ’ego reformy mediów publicznych.

Nie będzie już reklam w publicznych kanałach telewizji francuskiej między 20.00 i 6.00 rano. Reforma obejmie więc najbardziej atrakcyjne, wieczorne pasmo programów. Dzięki tej zmianie programy po dzienniku telewizyjnym będą rozpoczynały się w kanałach France 2 i France 3 o 20:35, a nie – jak dotychczas – za 10 dziewiąta.

Francuskie media pełne są dociekań, czy telewidzowie skorzystają z tej możliwości, czy też będą woleli oglądać przez ponad kwadrans reklamy w prywatnych stacjach telewizyjnych.

Ze zmiany tej nie są zadowoleni pracownicy publicznej telewizji. Obawiają się oni, że bez reklam ich stacje nie będą miały wystarczających budżetów.

Reforma mediów publicznych obejmuje również zmiany w sposobie mianowania ich szefów. Od teraz prezes telewizji publicznej będzie wyznaczany bezpośrednio przez prezydenta Francji.

iar

Za: Myśl Polska


Skip to content