Aktualizacja strony została wstrzymana

Protestanckie wydawnictwo oskarża administrację prez. Busha o zorganizowanie wydarzeń 9/11 i zacieranie śladów

Wydawca należący do największej protestanckiej sekty w USA czyli tzw. kościoła prezbiteriańskiego The Presbyterian Church (U.S.A.), opublikował książkę krytykującą oficjalnie podawaną wersję wydarzeń 11 września 2001 roku i określającą wprost prezydenta George W. Busha organizatorem ataków 9/11.

Nowa książka pt „Christian Faith and the Truth behind 9/11: A Call to Reflection and Action” autorstwa prof. Davida Ray Griffin, wydana przez znane, 160-letnie wydawnictwo Westminster John Knox Press – Presbiterian Publishing Company, wskazuje na współdziałanie i współodpowiedzialność administracji prezydenta Busha w zacieraniu dowodów dokonania zbrodni.

Jak pisze recenzent książki, prof. Rosemary Radford Ruether, „Prof. Griffin sugeruje, że imperium amerykańskie jest kulminacją odseparowania się Człowieka ogarniętego wpływem demonicznym, od Boga”. Inny recenzent, prof. Richard A. Horsley zadaje pytanie: „Czy chrześcijanie w Ameryce chcą tego, by Stany Zjednoczone zachowywały się jak Nowe Cesarstwo Rzymskie, napadając na inne kraje i wprowadzając tam rządy imperialne celem kontrolowania zasobów podbitych krajów? A to jest właśnie to, czego Stany Zjednocznone dokonują, szczególnie od czasu 9/11. Prof. Griffin pokazuje, że […] amerykański rząd stał się destrukcyjną siłą na świecie.”

Prof. Griffin w przedmowie do książki pisze, że „administracja Busha-Cheney zorganizowala wydarzenia 9/11 celem rozszerzenia wpływów tego Imperium pod pretekstem tzw. wojny z terroryzmem”, i konkluduje, że nowojorskie wieże zawaliły się w wyniku kontrolowanego wysadzenia (controlled demolition), siły militarne dostały rozkaz nie ingerowania w przebieg wydarzeń, a fakty i dokumenty zostały zignorowane przez komisję kongresową 9/11 Commission.KOMENTARZ BIBUŁY: Praca prof. Griffin pokazuje, że nawet wielki sceptyk jest w stanie przekonać się o odpowiedzialności przywódców amerykańskich i stojącego za nim lobby za wydarzenia 9/11, jeśli zajrzy do dostępnych dokumentów i odrzuci wpajaną społeczeństwom przez media oficjalną zakłamaną wersję wydarzeń. Z nieukrywaną satysfakcją w dochodzeniu do prawdy historycznej przypominamy, że BIBUŁA jako pierwsze medium w języku polskim opublikowało w grudniu 2002 roku szczegółowy raport wydarzeń 9/11, krytykujący oficjalną wersję.


Czytaj również:

WYBRANE TEKSTY z pisma BIBUŁA, Dział 9-11

Skip to content