W kierunku policyjnego państwa: FBI apeluje do właścicieli kawiarenek o zgłaszanie klientów płacących gotówką…

Aktualizacja: 2012-02-8 1:07 pm

Jeśli za zakupiony kubek kawy zapłaciłeś gotówką zamiast kartą kredytową, jeśli przeglądasz sobie na Google Maps fotografie stadionów sportowych czy mapy wielkich miast, jeśli zainstalowałeś na swoim smartfonie program antywirusowy – stajesz się potencjalnym terrorystą.

Tak twierdzą najnowsze przewodniki, opracowane i rozprowadzane przez amerykańskie Federalne Biura Śledcze – FBI. W dobie szaleńczej tzw. walki z terroryzmem, te i inne niewinne czynności stają się według FBI podejrzane.  W broszurach, wydanych pod zwodniczą nazwą “Społeczności przeciwko Terroryzmowi” (Communities Against Terrorism – CAT), apeluje się m.in. do właścicieli sklepików i kawiarenek, o zgłaszanie “podejrzanych klientów”, jako przykład podając tych płacących gotówką.

Program CAT finansowany jest przez Biuro Doradztwa Sprawiedliwości, działające przy Departamencie Sprawiedliwości. Biuro BJA, poprzez program SLATT, “prowadzi pomoc siłom porządkowym w ich działaniu […] opracowuje ulotki wskazujące na potencjalne zagrożenia […]”.

SLATT prowadzi zajęcia instruktażowe dla m.in. właścicieli kawiarenek, pracowników instytucji finansowych, pracowników punktów wykonujących tatuaże, sklepików z materiałami dla hobbystów i majsterkowiczów, pracowników i właścicieli salonów piękności, centrów z materiałami budowlanymi, sklepów z zaopatrzeniem dla rolników, itp – wszystko celem wskazania im jak należy dostrzegać “potencjalne zagrożenia terrorystyczne” i jak pod tym kątem mają obserwować swoich klientów, których poleca się następnie zgłaszać odpowiednim organom państwowym.

Budujące się w zawrotnym tempie państwo policyjne produkuje coraz to nowsze “poradniki”, a w ślad za tym wciela w życie programy inwigilacji ludności. Szczególnej uwadze polecamy indoktrynacyjne ulotki [link] z materiałami propagandowymi dla właścicieli kafejek internetowych. W materiałach tych FBI ostrzega przed klientami “dojeżdżającymi [do kawiarenek] nielogicznymi drogami”, “stale płacącymi gotówką”, czy też “ładującymi materiały zawierające ekstremistyczne i radykalne treści”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Public Intelligence
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51567 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]