W kierunku policyjnego państwa: FBI apeluje do właścicieli kawiarenek o zgłaszanie klientów płacących gotówką…

Jeśli za zakupiony kubek kawy zapłaciłeś gotówką zamiast kartą kredytową, jeśli przeglądasz sobie na Google Maps fotografie stadionów sportowych czy mapy wielkich miast, jeśli zainstalowałeś na swoim smartfonie program antywirusowy – stajesz się potencjalnym terrorystą.

Tak twierdzą najnowsze przewodniki, opracowane i rozprowadzane przez amerykańskie Federalne Biura Śledcze – FBI. W dobie szaleńczej tzw. walki z terroryzmem, te i inne niewinne czynności stają się według FBI podejrzane.  W broszurach, wydanych pod zwodniczą nazwą „Społeczności przeciwko Terroryzmowi” (Communities Against Terrorism – CAT), apeluje się m.in. do właścicieli sklepików i kawiarenek, o zgłaszanie „podejrzanych klientów”, jako przykład podając tych płacących gotówką.

Program CAT finansowany jest przez Biuro Doradztwa Sprawiedliwości, działające przy Departamencie Sprawiedliwości. Biuro BJA, poprzez program SLATT, „prowadzi pomoc siłom porządkowym w ich działaniu […] opracowuje ulotki wskazujące na potencjalne zagrożenia […]”.

SLATT prowadzi zajęcia instruktażowe dla m.in. właścicieli kawiarenek, pracowników instytucji finansowych, pracowników punktów wykonujących tatuaże, sklepików z materiałami dla hobbystów i majsterkowiczów, pracowników i właścicieli salonów piękności, centrów z materiałami budowlanymi, sklepów z zaopatrzeniem dla rolników, itp – wszystko celem wskazania im jak należy dostrzegać „potencjalne zagrożenia terrorystyczne” i jak pod tym kątem mają obserwować swoich klientów, których poleca się następnie zgłaszać odpowiednim organom państwowym.

Budujące się w zawrotnym tempie państwo policyjne produkuje coraz to nowsze „poradniki”, a w ślad za tym wciela w życie programy inwigilacji ludności. Szczególnej uwadze polecamy indoktrynacyjne ulotki [link] z materiałami propagandowymi dla właścicieli kafejek internetowych. W materiałach tych FBI ostrzega przed klientami „dojeżdżającymi [do kawiarenek] nielogicznymi drogami”, „stale płacącymi gotówką”, czy też „ładującymi materiały zawierające ekstremistyczne i radykalne treści”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Public Intelligence | http://publicintelligence.net/fbi-suspicious-activity-reporting-flyers/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content