Największa sieć kablowa w Polsce – UPC wyłączyła ze swojej oferty cyfrowej Telewizję Trwam

Aktualizacja: 2009-01-5 5:48 pm

Operator zapowiada też wyłączenie stacji z oferty analogowej, co ma się stać w przeciągu jednego miesiąca.

– Podjęliśmy decyzję o wyłączeniu kanału z powodu braku nowej umowy z nadawcą. Poprzednia wygasła – powiedziała dla “Naszego Dziennika” Patrycja Gołos, szefowa działu komunikacji w UPC Polska. UPC zwróciło się do TV Trwam z prośbą o podpisanie umowy – taka jednak nie została podpisana i nadawanie programu Trwam w sieci UPC powinno być przerwane – uważa.

Według Fundacji Lux Veritatis – nadawcy Telewizji Trwam jest jednostronna zmiana warunków umowy przez UPC. Fundacja, która za darmo udostępnia sygnał TV Trwam, chce, by nowa umowa opierała się na dotychczasowych warunkach i telewizja nadal była dostępna już w najtańszych pakietach operatora. Tymczasem UPC twierdzi, że stara umowa z TRWAM wygasła i chce podpisać nową – odpłatną.

W zasięgu sieci telewizji kablowej UPC znajduje się niemal 2 mln gospodarstw domowych. Sygnał Telewizji Trwam zastąpiono kanałem Religia.tv nadawanego przez Grupę ITI, nadawcę m.in. TVN.

KMDM

Za: Myśl Polska

 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5139 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]