Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowy Jork: Aresztowano córkę b. Ministra Obrony Izraela, pod zarzutem posiadania narkotyków

Policja nowojorska aresztowała 39-letnią Talya Ben-Eliezer, córkę byłego Ministra Obrony Izraela, pod zarzutem posiadania narkotyków.

Podejrzana udawała się w podróż z Nowego Jorku do Tel Avivu, liniami Delta, Lot Numer 268. Zatrzymana została na lotnisku JFK w Nowym Jorku o 20:40, 1 lutego br., gdy służby celne wykryły przy niej narkotyki.

Już w chwilę po zatrzymaniu, interweniował izraelski konsulat, którego przedstawiciele „dzwonili wszędzie w tej sprawie” – informuje gazeta New York Post.

Przedstawiciel konsulatu Izraela w Nowym Jorku, Shahar Azani, nie udziela żadnych informacji w sprawie aresztowania. „Nie dyskutujemy o żadnych indywidualnych przypadkach” – tłumaczy Azani.

Talya Ben-Eliezer, która posiada obywatelstwo izraelskie i amerykańskie, nie posługiwała się paszportem dyploamtycznymi i podróżowała posługując się paszportem amerykańskim. Przed przybyciem do Nowego Jorku, Eliezer przebywała przez rok na Florydzie na leczeniu. Szeryf Florydy wydał 27 lipca 2011 r. nakaz jej aresztowania za nielegalne nabycie medykamentów narkotycznych.

Spodziewana jest ekstradycja aresztowanej na Florydę, gdzie odpowiadać będzie za „nielegalne pozyskanie substancji podlegających kontrolowanej dystrybucji”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: New York Post (February 2, 2012) | http://www.nypost.com/p/news/local/israeli_diplo_daugther_busted_at_ki8CP72U0ky7MoJBt7Q4DO

Skip to content