Nowy Jork: Aresztowano córkę b. Ministra Obrony Izraela, pod zarzutem posiadania narkotyków

Aktualizacja: 2012-02-2 5:40 pm

Policja nowojorska aresztowała 39-letnią Talya Ben-Eliezer, córkę byłego Ministra Obrony Izraela, pod zarzutem posiadania narkotyków.

Podejrzana udawała się w podróż z Nowego Jorku do Tel Avivu, liniami Delta, Lot Numer 268. Zatrzymana została na lotnisku JFK w Nowym Jorku o 20:40, 1 lutego br., gdy służby celne wykryły przy niej narkotyki.

Już w chwilę po zatrzymaniu, interweniował izraelski konsulat, którego przedstawiciele “dzwonili wszędzie w tej sprawie” – informuje gazeta New York Post.

Przedstawiciel konsulatu Izraela w Nowym Jorku, Shahar Azani, nie udziela żadnych informacji w sprawie aresztowania. “Nie dyskutujemy o żadnych indywidualnych przypadkach” – tłumaczy Azani.

Talya Ben-Eliezer, która posiada obywatelstwo izraelskie i amerykańskie, nie posługiwała się paszportem dyploamtycznymi i podróżowała posługując się paszportem amerykańskim. Przed przybyciem do Nowego Jorku, Eliezer przebywała przez rok na Florydzie na leczeniu. Szeryf Florydy wydał 27 lipca 2011 r. nakaz jej aresztowania za nielegalne nabycie medykamentów narkotycznych.

Spodziewana jest ekstradycja aresztowanej na Florydę, gdzie odpowiadać będzie za “nielegalne pozyskanie substancji podlegających kontrolowanej dystrybucji”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie New York Post (February 2, 2012)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51273 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]