Nowy Jork: Aresztowanie obywatela Izraela podejrzanego o molestowanie dziecka

Aktualizacja: 2009-01-4 11:01 am

W piątek, 2 stycznia 2009 r. o godzinie 16:12 policyjna organizacja żydowska w Nowym Jorku Shomrin odebrała telefon wzywający pomocy. Dzwoniące dziecko prosiło o interwencję twierdząc, że właśnie było molestowane seksualnie przez członka żydowskiej mykwy Empire Shtibel Mikvah położonej w dzielnicy Crown Heights i napastnik cały czas jest jeszcze w budynku. “Wielu członków Shomrin przybyło na miejsce w ciągu kilku sekund. Po rozmowie z dzieckiem, wezwali policję celem przeprowadzenia dalszych działań. Oczekując przybycia policji, członkowie Shomrin [przetrzymywali] już 23-letniego obywatela Izraela.” – stwierdza lakoniczna wiadomość w lokalnym piśmie CrownHeights. “Po przesłuchaniu podejrzanego przez policję, wydano nakaz jego aresztowania.”

Organizacja Shomrin Society, założona w 1924 roku, jest wspólnotową organizacją działającą w ramach nowojorskiej policji, zrzeszającą policjantów pochodzenia żydowskiego. Jak stwierdza oficjalna strona internetowa organzacji, w 1939 roku na 33 tysięcy osób zdających egzaminy policyjne, 1440 było Żydami, lecz “dzisiaj żydowscy oficerowie policji zajmują wiele pozycji [w strukturach policji], prawie na każdym szczeblu departamentu policji NYCPD.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie CrownHeights
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]