Niemcy inwestują w grupę wydawniczą Haaretz

Aktualizacja: 2006-08-13 12:00 am

Izraelska firma wydawnicza Haaretz Group, znana głównie z jednego z trzech największych w Izraelu dzienników, zdecydowała się na sprzedaż 25% swoich udziałów niemieckiej firmie M. DuMont Schauberg. Bezpośrednia inwestycja DuMont, firmy z siedzibą w Kolonii, wynosić będzie 25 milionów Euro i wzmocni grupę Haaretz, która już teraz jest drugą pod względem dochodów firmą wydawniczą w Izraelu. Haaretz Group należąca do rodziny Schocken, wydaje ogólnokrajowy dziennik Haaretz, lokalne pisma, posiada portal internetowy TheMarker, 33% udziału w portalu Walla! i swoją drukarnię. Inwestycja przygotowywana była od roku, a związki pomiędzy wydawcami izraelskim i niemieckim są wieloletnie. “Haaretz od wielu lat widzi w firmie M. DuMont Schauberg wydawcę głęboko rozumiejącego publiczny aspekt tego biznesu, mającego zbieżne wartości i zapowiadającego wieloletni związek” – stwierdza strona wydawcy Haaretz. Obie firmy zapoznał ze sobą były ambasardor w Niemczech Avi Primor, który należy obecnie do zarządu dyrektorów nowej spółki.

Grupa Haaretz podkreśla, że dodanie partenera niemieckiego odbyło się przy pełnej świadomości “bolesnej przeszłości Żydów w Niemczech”, jednak, jak stwierdził niedawno premier Ehud Olmert, “Niemcy są jednym z najlepszych i najbliższych sojuszników Izraela”.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=511 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]