Aktualizacja strony została wstrzymana

Miliarder Buffet walczy z katolicyzmem

Wielu ekonomistów zachwyca się dobroczynnością miliardera Warrena Buffetta, który uchodzi za wzór biznesmena, troszczącego się o dobro wspólne. Jednak mało kto zwraca uwagę na fakt, że ten bogaty plutokrata swoje bogactwo wykorzystuje przede wszystkim do zwalczania katolicyzmu. 

Warren Buffet, amerykański miliarder zaproponował ostatnio, by zamożni Amerykanie płacili wyższe podatki i w ten sposób przyczynili się do obniżenia deficytu budżetowego. Jego propozycja została skwapliwie przyjęta przez prezydenta Baracka Obamę, który zaproponował, by dodatkowo opodatkować Amerykanów, osiągających dochody w wysokości ponad 1mln dol. rocznie. Nowy podatek „Rule Buffett” spotkał się także z aplauzem ekonomistów i mediów, którzy zapomnieli jednak dodać, że część pozyskanych środków poszłaby na finansowanie aborcji  i sterylizacji, do przeprowadzania których usiłuje się zmusić instytucje religijne, zgodnie z nowo przyjętą ustawą o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym.  
 

 

Mało kto także zauważa, że „dobroczynność” Buffeta ma specyficzny charakter. Koncentruje się on na zwalczaniu katolicyzmu i promowaniu najgorszych zwyrodnień.  

 

Buffet od kilkudziesięciu lat regularnie wspiera radykalne organizacje proaborcyjne takie jak: Planned Parenthood i NARAL. Przekazał także duże sumy pieniędzy na prowadzenie badań w zakresie wynalezienia tabletki poronnej  RU-486. Oprócz tego zasilił w 2006 r. fundację Billa Gatesa i jego żony Melindy kwotą prawie 31 miliardów dolarów. Środki te zostały wykorzystane na prowadzenia programów kontroli urodzeń na świecie tj. aborcję, sterylizację itp. 

 

Buffett dał także setki milionów dolarów anty-katolickim grupom tj. Catholics for Choice (dawniej Catholics for a Free Choice) i jej siostrzanej organizacji w Ameryce Łacińskiej. W 2010 roku Susan Thompson Buffett Foundation przekazała organizacji Catholics for Choice – 759tys. 822 dol. i prawie 1,7 miliona dol. organizacji „Catholics for the Right to Decide.” 

 

Źródło: SperoNews.com, AS.

Za: PiotrSkarga.pl (2012-01-30) | http://www.piotrskarga.pl/ps,9202,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content