Opiekunowie starców belgijskich zaniepokojeni: zabrakło środków do przeprowadzania eutanazji

Aktualizacja: 2006-08-12 12:00 am

Pracownicy belgijskich instytucji paliatywnych skarżą się na zmiany na rynku środków farmaceutycznych, powodujące tymczasową niedostępność środków służących eutanazji pacjentów. Występujący od kilku tygodni problem z dostępem do Pentothalu, znanego jako “lek eutanazyjny” pojawił się gdy amerykański producent przekazał licencję innej firmie, co spowodowało perturbację w dostawach na rynek belgijski – pisze The Brussels Journal. Pracownicy instytucji paliatywnych “są zaniepokojeni” sytuacją na ryku leków, gdyż nie są w stanie uśmiercić pacjentów. Oficjalne dane podają o legalnym uśmiercaniu w Belgii 30 pacjentów na miesiąc.

Nowy producent Pentothalu, firma Hospira, zapowiada jednak nadrobienie zaległości rynkowych, jak stwierdza: “gdy tylko wszystkie formalności zostaną dokonane”. Zgromadzone zapasy pozwolą na szybką dostawę środków na rynek.

Alex Schadenberg, dyrektor kanadyjskiej organizacji walczącej przeciwko eutanazji podsumował sytuację w Belgii mówiąc: “Sytuacja ta świadczy o tym, że godność człowieka została w Belgii utracona.” Schadenberg powiedział, że: “Ludzie nie mogą być zabijani, lecz powinni otrzymywać najlepszą opiekę przy końcu swojego życia. [..] Eutanazja nie jest medyczną procedurą i nie powinna występować w ramach opieki paliatywnej”.

Pic source: www.lifesite.net


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=510 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]