Aktualizacja strony została wstrzymana

Solidarność – Jacek Sierpiński

Lewica, prawica, anarchiści, zieloni, kibole, ONR, Antifa, kluby „Gazety Polskiej”, Kongres Nowej Prawicy, UPR, KoLiber, Młodzi Konserwatyści, Młodzież Wszechpolska, NSZZ „Solidarność”, palikotowcy, pisowcy, sympatycy ojca Rydzyka, libertarianie (pewnie gdzieś tam byli), członkowie stowarzyszeń obywatelskich i niezrzeszeni. Razem przeciwko władzy. Poczułem się jak w 1988 roku. Młodszy o ponad 20 lat.

Lublin: Wśród protestujących są głównie młodzi ludzie, m.in. uczniowie V LO. Są też przedstawiciele różnych ugrupowań, np. ONR czy Antify.

Sopot: Policja w Sopocie zatrzymała po demonstracji przeciw ACTA Michała Stróżyka – jednego z najaktywniejszych uczestników pikiety. (…) Do zatrzymania doszło po manifestacji, na dworcu Sopot Główny. Michał Stróżyk – szef trójmiejskiego klubu „Gazety Polskiej” – został brutalnie wciągnięty do samochodu policyjnego.

Bydgoszcz: Protestujący umawiali się na marsz przez Facebooka, tam mogli też zobaczyć mapkę z zaznaczoną trasą oraz dowiedzieć się, że marsz został zorganizowany przez osoby prywatne oraz Kongres Nowej Prawicy, Ruch Poparcia Młodych i co ciekawe, przez Młodych Konserwatystów.

Płock: Wśród protestujących wypatrzyliśmy senatora PiS Marka Martynowskiego. – Jestem, by wesprzeć przeciwników ACTA – powiedział „Gazecie”.

Wrocław: Transparenty z symbolami anarchistycznymi mieszają się z hasłami narodowców, ramię w ramię z szalikowcami szli rodzice z dziećmi, ludzie z rowerami i psami na smyczach.

Warszawa: Gimnazjaliści, licealiści, studenci i przedstawiciele różnych opcji, także tych, które na ulicy stają czasem po różnych stronach barykady skandowali wczoraj zgodnie: „Nie dla ACTA”. Była radykalna lewica i radykalna prawica, Krytyka Polityczna i sympatycy Janusza Korwin-Mikkego, anarchiści ze Związku Syndykalistów i kibice Legii z szalikami, wszechpolacy i liberałowie.

Rzeszów: Pod Urzędem Wojewódzkim o godz. 18 rozpoczęła się manifestacja przeciw umowie ACTA, która w konsekwencji zamieniła się w pikietę „Narodowego Rzeszowa” przeciwko „czerwonej demokracji”.

Poznań: Wśród manifestantów można zobaczyć istny kalejdoskop poglądów: są ludzie z prawicowego stowarzyszenia „Koliber”, anarchiści, narodowcy, obrońcy telewizji TRWAM i antyklerykałowie.

Kraków: Marsz prowadził Artek Syga z organizacji Forum Przyjaciół Wolności, organizacji działającej na rzecz poszanowania wolności i praw obywatelskich.

Katowice: Była modnie ubrana młodzież, narodowcy w szalikach „Tylko Polska!” z falangą wymalowaną na kawałku tektury, anarchiści, Zieloni, NSZZ Solidarność i (niezbyt ciepło przyjęty przez zebranych) Ruch Palikota.

Częstochowa: Pod magistratem stawili się głównie ludzie bardzo młodzi: gimnazjaliści, licealiści, studenci. Sporo było narodowców, odmeldowali się także kibice w barwach Rakowa.

Białystok: Hasła przeciwko zaplanowanemu na czwartek ratyfikowaniu porozumienia zgodnie wykrzykiwali kibice i długowłosa młodzież.

Opole: Niosą transparenty m.in. „Internet, Honor, Ojczyzna”, czy „Wspólny wróg nas zjednoczył. Stop ACTA”.

Łódź: W Urzędzie Miasta zgłoszono dwie demonstracje. Obie miały rozpocząć się w środę o godz. 18. Jedną – na Piotrkowskiej 104, przy Urzędzie Wojewódzkim – zorganizowali Młodzi Socjaliści, drugą – w pasażu Schillera – łódzka Młodzież Wszechpolska.

Stała się rzecz niezwykła. Polskę znów ogarnął duch solidarności. Solidarności przeciwko władzy. Solidarności w imię wolności.

Nie zmarnujcie tego. Prawicowcu, lewicowcu, anarchisto, narodowcu, liberale, katoliku, antyklerykale. Polacy. Ludzie. Razem możecie pokonać Lewiatana. Razem możecie wywalczyć wolność.

Jacek Sierpiński

Za: Jacek Sierpiński blog | http://sierp.libertarianizm.pl/?p=926

Skip to content