FBI będzie obserwować konta na Twitterze i Facebooku

Aktualizacja: 2012-01-27 10:49 am

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze chce stworzyć system ostrzegania o zagrożeniach, wykorzystujący informacje z serwisów społecznościowych.

System miałby ostrzegać o zagrożeniach w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie.

FBI wystosowało już ofertę do firm, które mogłyby stworzyć oprogramowanie obserwujące takie serwisy, jak Facebook czy Twitter. Biuro uważa, że informacje z serwisów społecznościowych stały się głównym źródłem wywiadowczym, gdyż najszybciej reagują na wydarzenia i można dzięki nim przewidzieć rozwój wydarzeń.

System miałby przeszukiwać serwisy społecznościowe wykorzystując słowa-klucze, wprowadzane przez pracowników FBI, określać stopień zagrożenia i lokalizować je na mapie i automatycznie tłumaczyć obcojezyczne teksty na angielski. Organizacje obrońców praw obywatelskich obawiają się, że system ograniczy wolność wypowiedzi.

Doprowadzi też do inwigilacji obywateli i pozyskiwania przez organy ścigania informacji o ich życiu prywatnym.

sg | IAR

KOMENTARZ BIBUŁY: FBI i inne służby, kosztujące podatnika amerykańskiego miliardy dolarów, już teraz obserwują konta portali społecznościowych, a informacja powyższa mówi jedynie o tym, że służby te będą czyniły to w sposób jeszcze bardziej doskonały, zorganizowany i na większą skalę. Oczywiście wszystko pod pretekstem “wojny z terroryzmem”…

Za: Polskie Radio (26.01.2012) -- [Org. tytuł: « FBI będzie obserwować konta na Twitterze i Facebooku»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50862 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]