2 mld zł dla urzędników

Aktualizacja: 2012-01-27 9:30 am

W Polsce prawie pół miliona urzędników otrzymuje dodatkową pensję, najczęściej zagwarantowaną przez prawo. Jak wynika z projektu budżetu państwa na 2012 rok, na ten cel zostało zarezerwowane aż 2 miliardy złotych dla ponad pół miliona osób – czytamy w „Fakcie”.

Trzynastka przysługuje każdemu urzędnikowi zatrudnionemu na umowę o pracę. Jest wypłacana w  pierwszym kwartale nowego roku. Najbardziej oczekują na nią urzędnicy administracji centralnej i samorządowej. Np. w Łodzi na dodatkowe pensje dla biurokratów z urzędów miejskiego, marszałkowskiego i wojewódzkiego wydamy w tym roku 13 milionów złotych.

Trzynastka przyznawana jest każdemu bez względu na rezultaty wykonywanej pracy. Na chwilę obecną trudno będzie zrezygnować z dodatku ponieważ trzynastą pensję w kontrakcie zagwarantowali sobie członkowie zarządu Narodowego Centrum Sportu. Prezes zarządu NCS w 2010 roku otrzymał dodatkowe wynagrodzenie roczne w wysokości dwukrotnego zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego. Pozostali członkowie zarządu w latach 2009 – 2010 otrzymali dodatkowe wynagrodzenie roczne w wysokości jednego zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego – podaje „Fakt”.

źródło: Fakt

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50838 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]