Meksyk: Zbezczeszczenie Najświętszego Sakramentu przez policję

Aktualizacja: 2012-01-25 2:35 pm

Siły policyjne wtargnęły do kaplicy więźniennej w stolicy Meksyku “w poszukiwaniu narkotyków i nielegalnej broni”, dokonując aktu profanacji Najświętszego Sakramentu – oznajmił ks. Robert Coogan, posługujący w Mexico City.

Funkcjonariusze policji wtargnęli do kaplicy Christ the Prisoner Chapel, po czym “zniszczyli kaplicę i siłą otworzyli Tabernakulum, rozrzucili Hostie po podłodze i podeptali Ją chodząc po Niej” – zaświadczył ks. Coogan.

Biskup Raul Vera Lopez z Diecezji Santillo wydał oświadczenie, w którym wyraża “ogromne oburzenie z powodu dokonanych aktów, skierowanych przeciwko Wierze i większości Meksykańczyków, aktów które gwałcą prawa wolności religijnej.”

Na znak protestu, biskup Vera zapowiedział odprawienie 27 stycznia br. Mszy św. przed budynkiem więziennym.

Decyzję o przeszukaniu więzienia, w tym i kaplicy więziennej, wydał gubernator Ruben Moreira Valdez. Znany jest on ze swojej postawy sprzeciwiającej się Nauce Kościoła i decyzjom lokalnego biskupa.

Podczas akcji, ponad 450 funkcjonariuszy policji znalazło na terenie więzienia “150 gramów narkotyków (2,5 uncji), puszki z piwem, alkohol, ponad 100 noży oraz lodówki, telewizory, gry komputerowe, kuchenki mikrofalowe i około 400 dolarów USA w gotówce.”

W Meksyku więźniowie najczęściej utrzymywani są przez rodziny dostarczające im żywności i dozwolone jest posiadanie m.in. lodówek i kuchenek mikrofalowych do przechowywania i przygotowywania potraw.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Catholic News Service (Jan-25-2012) - 'Chaplain says Mexican officials committed sacrilege at prison chapel'
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50740 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]