Aktualizacja strony została wstrzymana

Google – pod przykrywką „lepszej oferty” – będzie jeszcze bardziej szpiegować swoich użytkowników

Google zapowiada zmianę polityki prywatności wobec swoich użytkowników. Chodzi o osoby, które mają konta na serwisach firmy, takich jak na przykład konto pocztowe czy portal społecznościowy. Od 1 marca wszyscy użytkownicy Google będą musieli wyrazić zgodę na wymianę danych na ich temat między wszystkimi usługami dostarczanymi przez firmę. Zmiany dotyczyć też będą użytkowników mobilnych urządzeń z systemem android, które do aktywacji wymagają zalogowania się do Google.

Firma tłumaczy, że dzięki nowej polityce prywatności będzie mogła lepiej łączyć ze sobą informacje dotyczące danego użytkownika, co pozwoli na dostarczenie mu lepszej oferty. Jak tłumaczy dziennik „Washington Post”, po 1 marca osoba, która właśnie obejrzała na serwisie youtube fragment spotkania koszykówki drużyny Washington Wizards, będzie się mogła spodziewać, że zobaczy reklamę biletów na mecze tego zespołu na swoim koncie w Google.

Komentatorzy zwracają uwagę, że zmiany przyszły w czasie kiedy wyniki finansowe Google po raz pierwszy od wielu miesięcy pogorszyły się, szczególnie w porównaniu do największych rywali w branży Apple i Facebooka.

iar/washingtonpost.com + afp/kry/ab

Za: stooq | http://stooq.pl/n/?f=563912&c=0&p=4 | Google - polityka prywatności

Skip to content