Chiński import ropy z Iranu wzrósł o 30%

Aktualizacja: 2012-01-24 10:33 pm

Chiński import ropy naftowej z Iranu wzrósł w roku 2011 o 30%, w porównaniu do roku poprzedniego – podało chińskie główne biuro celne.

Import ropy z Iranu wyniósł 27,6 milionów ton, czyli około 557 tysięcy baryłek dziennie. Pekin zabiega o stabilne stosunki z Iranem, który jest obecnie trzecim dostawcą ropy dla Chin.

Całkowity import ropy wyniósł 253,8 milionów ton, co wskazuje jednak na spadek o 18% w stosunku do roku 2010.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Tehran Times (24 January 2012)
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50677 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]