Lewacka moda na bezpłciowe dzieci

Brytyjski „The Mirror” pokazał film o rodzicach, którzy „bezpłciowo” wychowywali dziecko do piątego roku życia. Dumni ujawnili, że jest chłopcem tylko dlatego, że musieli posłać go do szkoły. Media donoszą co rusz o takich przypadkach. Przekonanie, że płeć nie jest nam dana przez naturę, tylko można ją swobodnie kształtować, to wyjątkowo szkodliwy mit lewicy, który prowadzi do ogromnych tragedii w życiu dorosłym.

Sasha Laxton

Brytyjski „The Mirror” donosi, że niejacy państwo Laxton z Combs postanowili wychować swoje dziecko „nie ingerując w jego płeć”. Dopiero pół godziny po porodzie zapytali pielęgniiarkę czy dziecko jest chłopcem czy dziewczynką. Okazało się, że jest chłopcem, ale para postanowiła ukryć ten fakt przed światem. Nadali mu „neutralne” imię Sasha i odmawiali odpowiedzi na pytanie o płeć. Twierdzą, że podczas pięciu lat „nie narzucali” dziecku myślenia o swojej płci pozwalając ubierać się chłopcu na przemian w męskie ciuchy i dziewczęce sukienki. Teraz ujawnili jednak płeć dziecka, bo musieli posłać je do szkoły. Sami zaaplikowali malcowi odpowiednie „genderowe” przeszkolenie: na filmie zrobionym przez matkę widać jak pyta ona małego co myśli o „przebieraniu się w strój baletnicy, albo wróżki” i czy to normalne, że „dziewczyny powinny robić to, a chłopcy tamto”. Sasha opowiada jej: „Myślę, że to głupie”.

Zupełnie niedawno amerykańskie media opisały historię pary z Bostonu, która po odebraniu ze szpitala swojego dziecka ogłosiła „rodzicielstwo wyzwolone od płci” (gender-free parenting). Dziecko dostało na imię Storm i tylko sześć osób zna prawdę o jego tożsamości płciowej. – Kiedy pojawia się dziecko, pierwszym pytaniem jest zawsze: chłopiec czy dziewczynka? – powiedziała dziennikarzom matka. – Jeśli naprawdę chcesz kogoś poznać, to nie pytasz się, co ma między nogami – dodał tatuś.

Swoich starszych synów owi rodzice postanowili nie wprowadzać w „stereotypy” dotyczące płci: pozwalają im pleść warkoczyki typowe dla tych noszonych przez dziewczynki i bawić się różowymi zabawkami i lalkami. Już zdarzyło się, że rówieśnicy nie chcieli się z nimi bawić nazywając ich „chłopako-dziewczynkami”. To tylko preludium do upokorzeń jakie mogą ich spotkać w przyszłości.

Psychologowie dość zgodnie twierdzą, że około trzeciego roku życia u dziecka kształtuje się świadomość własnej płci. Ale wcześniej ona przecież istnieje – i tego nie da się zmienić przez „nadawanie płci”. Jeżeli rodzice nie przygotują dzieci od najmłodszych lat do ról męskich i żeńskich to w życiu dorosłym będą one miały poważne problemy z własną tożsamością. Tacy ludzie gorzej funkcjonują zawodowo i gorzej im się wiedzie w życiu osobistym. Teoria o „nabywaniu płci” w procesie kulturowym głoszona przez ludzi rewolucji 68 nie wytrzymała próby czasu. Ale jak widać, chore idee ciagle są żywe.

PSaw/mirror.co.uk/deser.pl

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/lewacka_moda_na_bezplciowe_dzieci_18538/

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content