Aktualizacja strony została wstrzymana

Mossad powinien zabić Obamę – sugeruje żydowski tygodnik

Wydawany w Ameryce żydowski tygodnik „The Atlanta Jewish Times” zasugerował bez ogródek, że agenci Mossadu powinni zamordować prezydenta Obamę, ponieważ jest „nieprzyjaźnie nastawiony do Izraela”.

W artykule opublikowanym 13 stycznia br. właściciel gazety, Andrew Adler, kazał swym czytelnikom postawić się w sytuacji premiera Izraela.

Agentka Mossadu, Maya Rubin, aktorka – czy jej przypadnie główna rola?

„Dajmy zielone światło rezydującym w USA agentom Mossadu dla wyeliminowania prezydenta nieprzyjaźnie nastawionego do Izraela, by aktualnie urzędujący wiceprezydent mógł przejąć jego urząd i wymusić politykę pomagania Izraelowi w dziele unicestwiania swych wrogów.”

Dodał również, że premier Izraela powinien „wydać rozkaz uderzenia na prezydenta [USA] celem zabezpieczenia egzystencji Izraela”.

Poprzednio, w grudniu 2011, rokujący nadzieje republikanin Mitt Romney oskarżył Obamę o nie okazywanie wystarczającego poparcia dla tradycyjnego sojusznika, jakim jest Izrael.

Prezydent Obama stwierdził jednakże, iż to dzięki jego administracji rząd Izraela otrzymał najbardziej hojne w historii wypłaty gotówki, pomimo sytuacji groźnego kryzysu gospodarczego.

„Jestem dumny, że nawet w tych ciężkich czasach walczyliśmy o to by zapewnić – i zapewniliśmy – największe w historii fundusze dla Izraela” – powiedział Obama podczas 71-go Generalnego Zgromadzenia Unii dla Reform Judaizmu w grudniu 2011 w National Harbor, Maryland.

Aby złagodzić kontrowersje, jakie niechybnie zostały by wywołane przez swój artykuł, Adler napisał, że nie chodzi mu o to, aby brać jego pomysł na serio i że po prostu starał się sprowokować swych czytelników do reakcji.

The Atlanta Jewish Times wychodzi w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy tygodniowo i posiada około 3000-4000 abonentów.

 Tłum. Gajowy Marucha na podstawie: „Mossad should kill Obama: US paper”

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-01-23) | http://marucha.wordpress.com/2012/01/23/mossad-powinien-zabic-obame-sugeruje-gazeta/ | Mossad powinien zabić Obamę – sugeruje gazeta

Skip to content