Mossad powinien zabić Obamę – sugeruje żydowski tygodnik

Aktualizacja: 2012-01-23 10:48 am

Wydawany w Ameryce żydowski tygodnik „The Atlanta Jewish Times” zasugerował bez ogródek, że agenci Mossadu powinni zamordować prezydenta Obamę, ponieważ jest „nieprzyjaźnie nastawiony do Izraela”.

W artykule opublikowanym 13 stycznia br. właściciel gazety, Andrew Adler, kazał swym czytelnikom postawić się w sytuacji premiera Izraela.

Agentka Mossadu, Maya Rubin, aktorka – czy jej przypadnie główna rola?

„Dajmy zielone światło rezydującym w USA agentom Mossadu dla wyeliminowania prezydenta nieprzyjaźnie nastawionego do Izraela, by aktualnie urzędujący wiceprezydent mógł przejąć jego urząd i wymusić politykę pomagania Izraelowi w dziele unicestwiania swych wrogów.”

Dodał również, że premier Izraela powinien „wydać rozkaz uderzenia na prezydenta [USA] celem zabezpieczenia egzystencji Izraela”.

Poprzednio, w grudniu 2011, rokujący nadzieje republikanin Mitt Romney oskarżył Obamę o nie okazywanie wystarczającego poparcia dla tradycyjnego sojusznika, jakim jest Izrael.

Prezydent Obama stwierdził jednakże, iż to dzięki jego administracji rząd Izraela otrzymał najbardziej hojne w historii wypłaty gotówki, pomimo sytuacji groźnego kryzysu gospodarczego.

„Jestem dumny, że nawet w tych ciężkich czasach walczyliśmy o to by zapewnić – i zapewniliśmy – największe w historii fundusze dla Izraela” – powiedział Obama podczas 71-go Generalnego Zgromadzenia Unii dla Reform Judaizmu w grudniu 2011 w National Harbor, Maryland.

Aby złagodzić kontrowersje, jakie niechybnie zostały by wywołane przez swój artykuł, Adler napisał, że nie chodzi mu o to, aby brać jego pomysł na serio i że po prostu starał się sprowokować swych czytelników do reakcji.

The Atlanta Jewish Times wychodzi w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy tygodniowo i posiada około 3000-4000 abonentów.

 Tłum. Gajowy Marucha na podstawie: “Mossad should kill Obama: US paper”

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2012-01-23) -- [Org. tytuł: « Mossad powinien zabić Obamę – sugeruje gazeta»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50546 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]