Uratowano Matkę Boską z kaplicy „Concordii”

Aktualizacja: 2012-01-22 6:26 pm

Katastrofę statku „Costa Concordia” przetrwała gipsowa figura Matki Boskiej, którą nurkowie odnaleźli w kaplicy. Stała w wodzie, zanurzona do ramion, ale w jednym kawałku. Ratownicy wyciągnęli ją ubraną w „płaszcz” z ręcznika i przewiązaną pasem bezpieczeństwa – podaje portal tvn24.pl

foto. Dimitri Castrique/ sxc.hu

Jak tłumaczył szef zmiany ratowników przeszukujących wrak, zdecydowano się wydobyć Madonnę mimo że wciąż poszukiwano ciał ofiar. – Wydawało się, że powinniśmy tak zrobić. Tak samo robiliśmy w L’Aquili po trzęsieniu ziemi w 2009 roku – mówi jeden z ratowników, Fabio. Uratowana rzeźba Matki Boskiej ma około metra wysokości, złotą koronę i białą szatę. Z morskiej toni uratowano również dzieciątko Jezus, spoczywające na poduszce, tabernakulum z hostią oraz krzyż.

– Oddaliśmy je do parafii na wyspie Giglio – mówi Fabio. Gdy statek zaczął tonąć, a kapitan Francesco Schetino uciekł zostawiając pasażerów, proboszcz parafii na wyspie Giglio otworzył drzwi swego kościoła dla ponad 400 osób szukających tymczasowego schronienia.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50509 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]