Bośnia i Hercegowina: Kardynał Puljic ostrzega przed rosnącym wpływem wahabitów

Aktualizacja: 2012-01-22 6:12 pm

Kardynał Vinko Puljic, arcybiskup Sarajewa, ostrzega, że radykalni islamiści zyskują wpływy w Bośni i Hercegowinie ponieważ władze nie kontrolują ich i możliwe jest przesyłanie im środków finansowych z Bliskiego Wschodu.

„Nikt w rządzie nie ma odwagi żeby zrobić cokolwiek w celu ograniczenia tego rozwoju”, powiedział kardynał w czasie swojej wizyty w Niemczech. Niepokój kardynała wywołuje szczególnie to, że tylko ostatnich latach w Sarajewie wybudowano 70 nowych meczetów. Jak stwierdził, „za petrodolary z Arabii Saudyjskiej wybudowano w wielu miejscach muzułmańskie centra i meczety.”

W niewielkiej Bośni i Hercegowinie żyje od 3000 do 5000 radykalnych wahabitów, którzy żądają dla siebie coraz większych wpływów.

(T.P.)

Źródło: EWTN News


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50506 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]