11-letnie dziewczęta otrzymują w szkołach brytyjskich środki poronne

Aktualizacja: 2006-08-10 12:00 am

Dziewczętom w brytyjskich szkołach rozdawane są środki poronne – podaje Norwich Evening News. W dwóch szkołach w Norwich i pięciu w Great Yarmouth szkolne “kliniki zdrowia” rozpoczęły rozdawanie dziewczętom poniżej 16 roku życia środków poronnych (tzw. Morning-After Pill). Odbywa się to w ramach 10-letniego programu finansowanego ze środków publicznych, i mającego na celu zmniejszenie wskaźnika ciąż wśród nastolatek. Wielka Brytania należy do krajów o jednym z najwyższych takich wskaźników w Europie.

Jak powiedziała Becky Oliver, przedstawicielka “programu zapobiegania ciąży” z Norfolk: “Ta anonimowo prowadzona usługa dostępna jest dla szkolnej młodzieży w każdym wieku” i ujawnila, że środki poronne rozdawane są nawet 11-letnim dziewczętom.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=505 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]