Apel o nadsyłanie świadectw heroizmu papieża Piusa XII pomagającego Żydom

Katolicki miesięcznik Culture Wars wydawany pod redakcją dr. Michaela Jonesa, opublikował w najnowszym numerze* list siostry zakonnej, która zwraca się o nadsyłanie świadectw pomocy udzielonej Żydom podczas II Wojny światowej przez papieża Piusa XII.

Od kilkunastu lat lobby żydowskie zitensyfikowało kampanię prowadzoną przeciwko papieżowi Piusowi XII, pomawiając Go o „bierność” podczas tzw. Holokaustu. Dzieje się to pomimo licznych świadectw udzielanych bezpośrednio po wojnie wobec herozimu ś.p. papieża Piusa XII. Jednym z wielu niezaprzeczalnych przykładów oddania sprawie pokoju i pomocy udzielanej uciekinierom, więźniom, przesiedleńcom, a szczególnie Żydom, była konwersja Naczelnego Rabina Rzymu Israela Zolli, który widząc wzorową postawę Piusa XII przyjął po wojnie chrzest, przybierając imię Eugenio.

Kardynał Eugenio Pacelli, czyli przyszły papież Pius XII, już w 1933 roku pisał do Nuncjusza Apostolskiego w Berlinie, aby „interweniować w rządzie Rzeszy w sprawie Żydów i wskazywać na niebezpieczeństwa prowadzonych przez Rzeszę antysemickich praktyk”. Podczas wojny, Pacelli jako papież Pius XII w samym tylko Castengandolfo udzielił pomocy i ukrywał aż 10 tysięcy Żydów. Prowadził też zdecydowaną, choć rozważnie nie zawsze pierwszoplanową politykę ochrony ludności żydowskiej.

Wobec nasilającej się kampanii oskarżającej papieża Piusa XII i pomimo niezaprzeczalnych faktów pokazujących heroizm Papieża, czytelniczka pisma Culture Wars, siostra Margherita prosi o nadsyłanie wspomnień żyjących osób pochodzenia żydowskiego, którzy zechcieliby złożyć świadectwo otrzymanej pomocy.

„W celu uzyskania tytułu „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata” udzielanej przez instytut pamięci Yad Vashem, potrzebujemy dwóch świadectw pochodzących od osób pochodzenia żydowskiego, którzy mogą zaświadczyć, że wiedzą o udzielonej Żydom pomocy przez papieża Piusa XII” – pisze siostra Margherita i prosi o przesłanie autoryzowanych notarialnie oświadczeń na adres:

Sr. Margherita Marchione
455 Western Avenue
Morristown, NJ 07960
Fax: 973-539-9327

* Miesięcznik Culture Warsspis treści do numeru lipiec/sierpień 2006

KOMENTARZ BIBUŁY: Zamieszczamy ten apel, chociaż z mieszanymi uczuciami. Oczywiście nie dlatego, że przyłączamy się do chóru kłamców historycznych, wmawiających dzisiaj w społeczeństwa rzekomą bierność papieża Piusa XII Wielkiego (tak, właśnie WIELKIEGO, bo taki tytuł po wojnie nadawany był spontanicznie Papieżowi przez wiernych, a nawet przez Żydów!), lecz dlatego że idea, instytucja i sam medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata jest wielce mylący.
Warto przypomnieć, że na Medalu wybity jest, pochodzący z Talmudu napis „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”, a badacze Talmudu jednoznacznie stwierdzają, że „życie człowieka” oznacza dokładnie: „życie Żyda”. Talmud rozdziela bowiem ludzkość na dwie kategorie: Żydów i nie-Żydów (goyim), a ta druga kategoria, czyli pod-ludzie stworzeni są celem służenia Żydom i mają im być w pełni posłuszni. Nieposłuszni, a tym bardziej naruszający dobro czy życie Żyda, muszą być surowo ukarani. Posłuszni i pomocni – mogą być w jakiś sposób nagrodzeni. W tej talmudycznej filozofii nie liczy się chrześcijańskie miłosierdzie i sprawiedliwość (Talmud i pobiblijny judaizm na nim bazujący, jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa), lecz jedynie kult człowieka-Żyda.

Medal Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata jest propagandą prożydowską promującą religię „Holokaustu”. Nie służy pokazaniu heroizmu Człowieka w trudnych czasach wojny, lecz jest narzędziem promowania kultu Żyda, na którego Historia podniosła rękę.

 

Za: materiałów redakcyjnych

Skip to content