Prof. Legutko: Kiedy Węgry były niszczone przez rządy socjalistyczne, ten parlament milczał

Aktualizacja: 2012-01-19 12:34 pm

Decyzja Komisji do wszczęcia postępowania w sprawie naruszenia przepisów prawa UE przeciwko Węgrom zostały omówione z przewodniczącym Barroso, duńskim Ministrem do Spraw Europejskich Nicolajem Wammenemi węgierskim premierem Viktorem Orbánem. Po oświadczeniach Rady i Komisji na temat ostatnich wydarzeń politycznych na Węgrzech posłowie wzięli udział w debacie.

Komisja postanowiła we wtorek wszcząć postępowanie w sprawie naruszenia przepisów przeciwko Węgrom na trzech zagadnieniach: niezależność banku centralnego, wieku emerytalnego sędziów i niezależności organów ochrony danych.

Ryszard Legutko, przewodniczący polskiej delegacji Prawa i Sprawiedliwości w PE podczas debaty powiedział:

„Jak każda ludzka istota, Pan również ma swoje wady i zasługuje na sprawiedliwą krytykę. Ale wiele z tego, co słyszeliśmy dzisiaj nie było krytyką, ale serią wybuchów gniewu na granicy histerii.”

„Niektóre przepisy, za które moi koledzy krytykują Węgry – odnośnie Banku Centralnego, lub Sądu Najwyższego – istnieją również w moim kraju, Polsce, ale myśl krytykowania tych regulacji nigdy nie przyszła im do głowy. Dlaczego? Ponieważ aprobują rząd polski i potępiają rząd węgierski z czysto ideologicznych pobudek.”

„Kiedy Węgry, były niszczone przez rządy socjalistyczny, ten parlament – haniebnie – milczał. Dlaczego? Z powodu choroby podwójnych standardów przenikającej w dzisiejszej polityce europejskiej. Ale jest też inna choroba: nie ufać ludziom. Węgry nadal wspierają rządy pana Orbana. Dlaczego nie mamy zaufania do tych ludzi? Przecież to oni, a nie UE, są prawdziwymi strażnikami demokracji. Panie Premierze, wszystkiego najlepszego dla Pana i obywateli Węgier.”

Za: PiS.org (18.01.2012) -- [Org. tytuł: « prof. Legutko: Kiedy Węgry były niszczone przez rzÄ…dy socjalistycznye, ten parlament milczał»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50326 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]