Nowy Jork: Aresztowano Żyda podejrzanego o malowanie swastyk, napisów antysemickich…

Aktualizacja: 2012-01-17 2:20 pm

Mieszkaniec Manhattanu, 56-letni David Haddad został aresztowany i oskarżony o dokonywanie antysemickich pogróżek telefonicznych, pod adresem swojej matki oraz innych starszych kobiet, jak również o malowanie antysemickich symboli w dzielnicy Brooklyn, w rejonie zamieszkałym przez ortodoksyjnych Żydów.

Informację na ten temat zamieścił nowojorski dziennik New York Post, który dowiedział się, że zarzuty dotyczą m.in. wykrzykiwania przez telefon, w czasie połączenia wykonanego anonimowo do swojej matki: “Wszyscy Żydzi powinni umrzeć i pójdą do piekła”.

Podczas innych połączeń telefonicznych, m.in. w dniu 11 stycznia br. do 87-letniej kobiety oraz następnego dnia do 78-letniej kobiety, używał “jadowitych epitetów” pod adresem Żydów.

David Haddad, który jest Żydem, lecz – jak stwierdza prasa –  “niepraktykującym”, jest również podejrzany o malowanie w dniu 10 stycznia br. “symboli nienawiści” na pięciu drzwiach budynku apartamentowego w dzielnicy Hell’s Kitchen.

Jest on również podejrzany jako sprawca malowania swastyk w brooklyńskiej dzielnicy Midwood. Podczas ukazania się w tym rejonie symboli nazistowskich i napisów “Śmierć Żydom!”, Haddad mieszkał u swojej matki, dokładnie w rejonie gdzie przebywał.

Policja zatrzymała podejrzanego w biurze, gdzie pracował jako zarządca budynków. Po aresztowaniu, podejrzany odmówił składania jakichkolwiek zeznań i natychmiast skontaktował się ze swoim prawnikiem.

Podejrzany prowadził w miescowości Linden (stan New Jersey) rodzinny biznes importu-eksportu skarpet i majtek, lecz interes zbankrutował. Podjęcie kryminalnej działalności przez podejrzanego niektórzy próbują tłumaczyć jego dziwnym zachowaniem się po niepowodzeniach biznesowych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie New York Post (January 16, 2012)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50225 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]