Belgia: Wielki Brat pilnuje swoich żołnierzy w sieci

Aktualizacja: 2012-01-15 9:08 pm

Dowództwo belgijskiej armii sprawdza co zamieszczają w internecie żołnierze wysłani na zagraniczne misje, czyli wpisy na Facebooku, Twitterze, czy blogi.

Ministerstwo obrony zastrzega, że nie chodzi o cenzurę, a kwestie bezpieczeństwa. Informacja o tym, że dowództwo belgijskiej armii śledzi wpisy na portalach społecznościowych wywołała złośliwe komentarze internautów, którzy pisali o Wielkim Bracie pilnującym swoich żołnierzy.

Rzeczniczka ministerstwa obrony Ingrid Baeck odpiera zarzuty i tłumaczy, że żołnierze, którzy wyjechali na misje zagraniczne muszą dobrze zastanowić się zanim zamieszczą coś w internecie.

– Chodzi przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Szczegóły dotyczące operacji, zdjęcia baz, albo instalacji mogą być później wykorzystane przez osoby, które mają złe intencje. To nie ma nic wspólnego z cenzurą – dodała rzeczniczka. Kilku żołnierzy, którzy według dowództwa zamieścili niewłaściwe wpisy, zostało już poproszonych o ich usunięcie.

IAR, sm

Za: Polskie Radio (15.01.2012) -- [Org. tytuł: « Wielki Brat pilnuje swoich żołnierzy w sieci»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50110 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]