Nikaragua: Prezydent Ortega wzywa Izrael do zniszczenia swojej broni nuklearnej

Aktualizacja: 2012-01-13 10:13 pm

W przemówieniu inaugurującym jego trzecią kadencję prezydencką, Daniel Ortega wezwał Izrael do zniszczenia swoich zasobów broni nuklearnej w celu umożliwienia zaprowadzenia pokojowych stosunków w regionie. Ortega potępił Stany Zjednoczone za okupację Afganistanu i Iraku, obarczył je winą za zamordowanie irackiego prezydenta Saddama Husajna i libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego, oraz poparł Iran w realizacji jego programu nuklearnego.

„Po prostu naciskając na podjęcie rozmów w regionie, w których zostaną poczynione kroki na rzecz rezygnacji i likwidacji przez Izrael z tej broni nuklearnej, mam pewność, że przyniosłoby to pokój w regionie (…) Chrystus nigdy nie powiedział: Izraelu uzbrój się, uzbrój się po zęby” – powiedział nikaraguański prezydent.

Na uroczystości inauguracyjnej obecni byli między innymi przywódcy państw środkowoamerykańskich i karaibskich oraz książę Filip z Hiszpanii.

(na podst. reuters opr. R.L.)

Za: XPortal.pl (13 stycznia 2012 ) -- [Org. tytuł: « Nikaragua: Prezydent Ortega wzywa Izrael do zniszczenia broni nuklearnej»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=50013 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]