Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandale seksualne nauczycieli plagą Ameryki – tylko gdzie są media?

W 2002 roku rozpętano nagonkę na Kościół Katolicki rozpisując się o skandalach seksualnych księży. Niezaprzeczalnie mieliśmy do czynienia z realnymi skandalami wytworzonymi przez działające w Kościele lobby homoseksualne, jednak mające miejsce w tym samym czasie podobne skandale wśród rabinów i pastorów sekt chrześcijańskich, a także wśród grup zawodowych, w tym nauczycieli, nie doczekały się takiego rozgłosu.

Media skutecznie omijały podawanie tych informacji, albo ograniczając się do zdawkowych notek, albo zupełnie ignorując temat. Badania prowadzone przez agencje AP wykazały, że tylko w jednym 2002 roku w środowisku nauczycielskim miało miejsce kilkadziesiąt przypadków seksualnych pomiędzy nauczycielami a uczniami. Profesjonalne pismo środowiska nauczycielskiego Education Week podało, że w ciągu zaledwie 6 miesięcy 1998 roku wysunięto oskarzenia w 244 przypadkach „o niechciany dotyk, relacje seksualne i wielokrotne gwałty” w relacjach pomiędzy nauczycielami a uczniami.

W czerwcu 2002 roku dziennik The New York Times pisał o „cichym przesuwaniu nauczycieli uwikłanych w przypadki seksualnych napastowań”. Podobnie pisało pismo The San Francisco Chronicle, zamieszczając jednak informację na… ostatniej stronie.

 

KOMENTARZ BIBULY: Na tym przykładzie widać wyraźnie manipulacje tzw. środków masowego przekazu, które z jednej strony rozdmuchują jeden temat, a z drugiej zupełnie go pomijają. Nie chodzi o przekazywanie informacji, chodzi o zwykłą manipulację na wielką skalę.

.