Skandale seksualne nauczycieli plagą Ameryki – tylko gdzie są media?

Aktualizacja: 2005-11-23 12:00 am

W 2002 roku rozpętano nagonkę na Kościół Katolicki rozpisując się o skandalach seksualnych księży. Niezaprzeczalnie mieliśmy do czynienia z realnymi skandalami wytworzonymi przez działające w Kościele lobby homoseksualne, jednak mające miejsce w tym samym czasie podobne skandale wśród rabinów i pastorów sekt chrześcijańskich, a także wśród grup zawodowych, w tym nauczycieli, nie doczekały się takiego rozgłosu.

Media skutecznie omijały podawanie tych informacji, albo ograniczając się do zdawkowych notek, albo zupełnie ignorując temat. Badania prowadzone przez agencje AP wykazały, że tylko w jednym 2002 roku w środowisku nauczycielskim miało miejsce kilkadziesiąt przypadków seksualnych pomiędzy nauczycielami a uczniami. Profesjonalne pismo środowiska nauczycielskiego Education Week podało, że w ciągu zaledwie 6 miesięcy 1998 roku wysunięto oskarzenia w 244 przypadkach “o niechciany dotyk, relacje seksualne i wielokrotne gwałty” w relacjach pomiędzy nauczycielami a uczniami.

W czerwcu 2002 roku dziennik The New York Times pisał o “cichym przesuwaniu nauczycieli uwikłanych w przypadki seksualnych napastowań”. Podobnie pisało pismo The San Francisco Chronicle, zamieszczając jednak informację na… ostatniej stronie.

 

KOMENTARZ BIBULY: Na tym przykładzie widać wyraźnie manipulacje tzw. środków masowego przekazu, które z jednej strony rozdmuchują jeden temat, a z drugiej zupełnie go pomijają. Nie chodzi o przekazywanie informacji, chodzi o zwykłą manipulację na wielką skalę.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]