Kanada: powstała grupa pomagająca przezwyciężyć homo-skłonności

Aktualizacja: 2012-01-13 9:00 pm

W  Quebecu – jednej z największych prowincji kanadyjskich, w której powołano pierwszą w Ameryce Północnej komisję do zwalczania „homofonii” – utworzono instytucję, mającą pomagać pederastom i lesbijkom przezwyciężyć upodobanie do osób tej samej płci. Założycielem organizacji jest dziennikarz Michel Lizotte. 

Loizotte przekonuje, że powołanie instytucji „Ta Vie Ton Choix” było konieczne, by nieść pomoc tym osobom, które mimo skłonności homoseksualnych, nie chcą prowadzić homo-stylu życia. Osoby te bardzo cierpią i niekiedy podejmują desperackie próby samobójcze – wyjaśnił dziennikarz.  

„Ta Vie Ton Choix” ma swoją stronę internetową tavietonchoix.org. Zawiera ona wiele cennych informacji na temat homoseksualizmu, pośredniczy także w kierowaniu zainteresowanych osób do właściwych terapeutów.

Lizotte po raz pierwszy zajął się sprawami homoseksualizmu w 2000 r., uczestnicząc w debacie na temat „homo-małżeństw”. W trakcie swoich badań przekonał się, że istnieje spora grupa pederastów i lesbijek, którzy nie tylko porzucili homoseksualny styl życia, ale także przezwyciężyli skłonności do osób tej samej płci. Dziennikarz podkreślił, że wcześniej był przekonany, iż niektórzy ludzie po prostu rodzą się z takimi skłonnościami i nic z nimi nie mogą zrobić. Szczegółowa analiza materiałów, osobiste rozmowy z byłymi pederastami i lesbijkami, oraz dyskusje z terapeutami uświadomiły mu, że jest to nieprawda. 

Lizotte od 2003 roku zaczął spotykać się z byłymi homoseksualistami i ich terapeutami, specjalizującymi się tzw. reorientacji. Wiele spostrzeżeń z tych spotkań zawartych zostało w jego książce zatytułowanej „Homoseksualizm: Mity i Fakty”.

Nowy ośrodek, niosący pomoc w „reorientacji” zaniepokoił aktywistów homoseksualnych, którym już raz (w 2009 r).udało się zablokować serię spotkań z terapeutami, na terenie parafii katolickiej w Montrealu. 

Sam Lizotte od dłuższego czasu jest atakowany w mediach, głównie przez dziennikarzy liberalnego „La Presse”. Wskutek swojego zaangażowania zapłacił wysoką cenę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Mimo tego nie żałuje podjęcia się trudnej pracy. – Gdybym nic nie zrobił, ludzie ci pozostaliby bezradni. Utwierdziliby się w przekonaniu, że społeczeństwo może nie chronić ich prawa do samostanowienia. Jeśli cierpisz z powodu skłonności homoseksualnych, to masz prawo wiedzieć, że możesz się od nich uwolnić – mówi.

Źródło: LIfeSiteNews.com, AS.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49970 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]