Biskupi indonezyjscy: “Izrael krajem zbrodniczym”

Aktualizacja: 2006-08-7 12:00 am

Konferencja Indonezyjskich Biskupów Katolickich (KWI) nazwała Izrael “krajem zbrodniarzy wojennych” gdyż nie przestrzega on obowiązujących międzynarodowych praw wojennych oraz dopuszcza się zabijania cywilów i niszczenia obiektów użyteczności publicznej. Antonius Benny Susetyo, rzecznik prasowy KWI powiedział w czwartek 3 sierpnia br., że “Izrael dopuścił się wielkich przestępstw przeciwko ludzkości, zabijając dzieci a także niszcząc obiekty kultu religijnego i inne ważne obiekty użyteczności publicznej”, oraz podkreślił, że Izrael nie zaatakowałby Libanu bez pomocy Stanów Zjednoczonych. Zaapelował również do Stanów Zjednoczonych aby nie ociągały się z prowadzeniem procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie i aby obiektywnie w nim uczestniczyły. “Stany Zjednoczone jako kraj demokratyczny nie mogą stosować podwójnych miar w konflikcie bliskowschodnim, szczególnie gdy ONZ nie jest w stanie wypełnić swej roli.” – powiedział rzecznik biskupów indonezyjskich.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=499 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]