Mafijne państwo Tuska-Komorowskiego: 13% bezrobocie, 2,5 mln bezrobotnych pod koniec roku

Aktualizacja: 2012-01-10 10:17 am

W 2012 roku armia bezrobotnych wzrośnie o 60 tys. osób – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Z ofertami pracy nie było tak źle jak dziś już od ośmiu lat. W 2011 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy jedynie 743 tys. ofert zatrudnienia, czyli aż o 27,3 proc. mniej niż w roku poprzednim.

Zdaniem analityków sytuacja będzie się jeszcze pogarszać w związku z wyraźnym spowolnieniem polskiej gospodarki (z 4 proc. w 2011 roku do 2,5-3 proc. w 2012 roku), gdyż pracodawcy nie będą chcieli tworzyć nowych miejsc pracy.

Liczba ofert pracy będzie również niższa z powodu zmniejszenia środków na tworzenie dotowanych miejsc pracy – jest ich w sumie o 50 proc. mniej niż w 2010 roku.

Wszystko razem zaowocuje znacznym wzrostem bezrobocia. Według najgorszych prognoz pod koniec roku może ono wynieść nawet 12,9 proc. Oznacza to, że liczba bezrobotnych wzrosłaby o ok. 60 tys. do prawie 2,5 mln osób.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

Za: MyPiS.org -- [Org. tytuł: « 2,5 mln bezrobotnych?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49814 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]