Zwolennik czerwonego terroru redaktorem naczelnym „Przekroju”

„Jeśli chciałby pan, żebym wygłosił jakąś pochwałę terroryzmu, to właściwie chętnie ją wygłoszę” – nowym naczelnym „Przekroju” został zwolennik lewicowych morderców.

Dziś ukazał się pierwszy numer „Przekroju” z Romanem Kurkiewiczem w roli redaktora naczelnego. Kurkiewicz przez wiele lat pracował w Gazecie Wyborczej i TOK FM, współpracuje z Krytyką Polityczną, która m.in. wydała zbiór jego felietonów. Był uczestnikiem nielegalnej blokady Marszu Niepodległości w 2010 r., atakował tą narodową inicjatywę również w roku 2011. Jak będzie wyglądało pismo pod jego kierownictwem?

TOK FM: „Wśród nowych autorów tygodnika znaleźli się: Anna Grodzka (posłanka z Ruchu Palikota), Adam Ostolski („Krytyka Polityczna”) i Przemysław Wielgosz („Le Monde Diplomatique”). W nowym „Przekroju” znajdziemy także teksty Sławomira Sierakowskiego i Michała Sutowskiego („Krytyka Polityczna”), Pawła Franczaka, Jana Mejora i Stanisława Rajewskiego. Kurkiewicz zachował swoją kolumnę „Lewomyślnie”.

Kurkiewicz od lat związany jest z lewicowymi ekstremistami. Ale to nie wszystko. Otwarcie deklaruje również poparcie dla działań terrorystycznych. W rozmowie z Robertem Mazurkiem w 2010 r., pytany o działalność Frakcji Czerwonej Armii, mówił m.in.: „Pan byłby wsród nich?” – pyta Mazurek. „Chyba tak, rozumiem ich racje i gniew, rozumiem ich bezradność.[…] Jeśli chciałby pan, żebym wygłosił jakąś pochwałę terroryzmu, to właściwie chętnie ją wygłoszę […]- Jest pan chyba pierwszym polskim publicystą, intelektualistą, dość otwarcie afirmującym terroryzm. – Proszę pana, Frakcja Czerwonej Armii to była mała grupa, kilkadziesiąt osób, ale sprzyjały im dwa miliony Niemców.”

Jeśli ktoś twierdzi, że ekstremiści zagrażają porządkowi społecznemu, to się myli. Ludzie o skrajnych poglądach znajdują się bowiem w obecnym systemie na samym szczycie drabiny społecznej – stanowią zagrożenie dla fundamentalnych wartości, na jakich opiera się wspólnota narodowa. I z tym zagrożeniem należy walczyć.

Robert Winnicki

Za: Nowy Ekran (09.01.2012 ) | http://robertwinnicki.nowyekran.pl/post/47355,zwolennik-czerwonego-terroru-redaktorem-naczelnym-przekroju

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content