Odpowiedź MSZ-tu: Jerzy Owsiak nadal jednym z ośmiu największych Autorytetów w historii Polski

Aktualizacja: 2006-08-3 12:00 am

Redakcja strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych nadesłała odpowiedź na email wysłany w sprawie zamieszczenia na liście “Autorytetów” nazwiska Jerzego Owsiaka (zob.: Ranking MSZ: Jerzy Owsiak Autorytetem dla Polaków). Odpowiedź zadziwia i w pewnym sensie tłumaczy dlaczego liczne poprzednie zapytania np. do posłów nie przyniosły żadnej reakcji: na podstawie obecnego stanu rzeczy można wnioskować, że p. Jerzy Owsiak jest na tyle nietykalny, że ma pozostać również w rządzonej przez PiS ekipie jednym z ośmiu najważniejszych Polaków w całej nowożytej historii Polski.
Odpowiedź również pokazuje drugą możliwość. Poprzez, mówiąc wprost, chamskie odwracanie kota ogonem wmawia się, że zamieszczenie na oficjalnej stronie MSZ-tu w dziale “Autorytety” ośmiu nazwisk, nie ma nic wspólnego z oficjalną działalnością tej strony (“MSZ nie ma uprawnień do okreslania listy autorytetów” i “Naszym zadaniekm nie jest okrelsanie takiej listy, dlatego tego nie robimy”).

Jeśli “MSZ nie ma uprawnień do okreslania listy autorytetów”, a na stronie takowa lista się znajduje, należy zadać publicznie pytanie: Kto prowadzi stronę internetową MSZ-tu? Czy ekipa PiSu nie zdążyła jeszcze w pełni przejąć MSZ-tu, wbrew zapewnieniom b. prezesa, a obecnego Premiera, czy też dzieli swe zapatrywania z poprzednikami. Do końca nie jesteśmy ani jednego ani drugiego pewni.

 

Poniżej zamieszczamy list nadesłany przez Redakcję strony internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych (pisownia jak w oryginale):

Szanowny Panie,

Dziekujemy za przesłanie informacji na skrzynke kontaktową www.poland.gov.pl.

MSZ nie ma uprawnień do okreslania listy autorytetów. PAn Jurek Owsiak
znajduje sie w dziale Znani Polacy, poniewaz z uwagi na swoje osiągnięcia
w pozyskiwaniu środków na ratowanie chorych dzieci jest osoba popularną
w   Polsce. Pytaja tez o niego zagraniczni internauci w korespondencji
nadsylaej na portal.

Oczywiście zawsze kwestie dotyczące okreslenia listy autorytetów sa
przedmiotem dyskusji. Naszym zadaniekm nie jest okrelsanie takiej listy,
dlatego tego nie robimy. Zadaniem naszym jest bowiem informowanie, o
wspólczesnej Polsce w wielu jej wymiarach. Jestesmy otwarci na wszelkie
sugestie ze strony naszych uzytkowników i jeszcze raz dziękujemy za
informacje.

Redakcja

 


Zob. rówież:


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=498 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]