Aktualizacja strony została wstrzymana

W celach propagandowych oddadzą autostradę do użytku przed Euro 2012, a po imprezie zerwą nawierzchnię…

Prace nad ukończeniem poszczególnych odcinków autostrady A2 trwają. Firmy, które podpisały kontrakty zapewniają, że skończą budowę do Euro 2012. Jednak po zakończeniu turnieju dojdzie do zerwania nawierzchni i położenia nowej.

Odcinek autostrady między Łodzią a Warszawą jest pod specjalnym nadzorem samego Ministra Transportu Sławomira Nowaka. A GDDKiA zapewnia, że prace ukończone zostaną w terminie.

Na dzień dzisiejszy nie ma przepisów, które pozwoliłyby na oddanie nieukończonego odcinka drogi, jednak resort znalazł sposób aby można było to wykonać tworząc nowe przepisy umożliwiające wydanie decyzji „o pozwoleniu na użytkowanie drogi, jezdni (…), pomimo nie wykonania części robót wykończeniowych lub innych robót budowlanych (…)”.

Projekt wkrótce trafi do Sejmu, jednak nie poprze go opozycja. Jerzy Polaczek (PiS) zwraca uwagę ministrowi Nowakowi, że „twórcze rozwinięcie myśli partyjnej do polskiego prawa budowlanego jest bardzo niebezpieczne dla kierowców”.

Główna Dyrekcja Dróg Krajowychy i Autostrad bagatelizuje problem. Według rzecznika GDDKiA  jedynym utrudnieniem dla kierowców będzie… brak możliwości skorzystania ze stacji benzynowej czy miejsc konsumpcyjnych.
Natomiast prof. Kazimierz Kłosek z Politechniki Śląskiej w rozmowie z TVN wskazuje na problem z ograniczeniem prędkości. Poza tym po Euro 2012 prawdopodobnie dojdzie do zamknięcia niektórych odcinków autostrady, a w niektórych przypadkach nawet do zerwania części starej warstwy i położenia zupełnie nowej.

Według kontraktu na poprawę autostrady będzie czas do 15 października, wtedy bowiem upływa termin jej oddania.

Czyżby rekord w ekspresowym budowaniu i rozbieraniu autostrady? Pytanie, czy rekordowe będą również nakłady finansowe na to przedsięwzięcie…

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/2595-a2-do-zdjecia-po-euro-2012 | A2 do zdjęcia po Euro 2012!

Skip to content